Новини / Логістика     13 травня 2021 16:01

За 4 місяці 2021 року по Дніпру перевезено 805 тис т зернових вантажів

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року перевезення зерна головною водною артерією України знизились на 2%

Протягом січня-квітня 2021 року по Дніпру було перевезено 804,8 тис тонн зернових вантажів, що на 2% поступається показнику аналогічного минулорічного періоду, коли Дніпром було транспортовано 820,6 тис тонн зерна. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України з посиланням на інформацію філії «Дельта-Лоцман».

Втім, показник не варте розглядати в абсолютному вимірі з огляду на те, що у минулому році Україна зібрала значно менший у порівнянні з 2019 роком врожай зернових, що логічно призвело до зниження, як перевезень зерна загалом, так і обсягів його експорту. Таким чином, результат зернових річкових перевезень чотирьох місяців 2021 року свідчить, скоріше, про пожвавлення використання внутрішніх водних шляхів вантажовідправниками.

Що, власне, і підтверджується даними про загальний річковий вантажообіг. Так, протягом січня-квітня річкові перевезення Дніпром склали 3,12 млн тонн і збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Основну частка займають будівельні вантажі з результатом 1,97 млн тонн (зростання на 126% у порівнянні з минулим роком). Також річкою активно транспортувалась металопродукція – 340 тис тонн (збільшення на 68%).

Крім того, в АМПУ зазначили і на значному зростанні кількості здійснений рейсів – вона зросла – 1694 до 3465 (періоди січень-квітень 2020 року та 2021 року відповідно).

ЧитайтеGrain Storage Forum ELEVATOR-2021 пройде в Києві 25 травня

«Старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів залишаються одним із пріоритетних завдань Мінінфраструктури на цей рік. І ми продовжуємо активну підготовку відповідних підзаконних актів для імплементації нового закону «Про внутрішній водний транспорт», а також для створення окремого Держфонду внутрішніх водних шляхів, з якого в майбутньому модернізуватиметься та відновлюватиметься необхідна річкова інфраструктура. Вже зараз, за перші 4 місяці цього року, вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом 2020-го. Сподіваюсь, ця позитивна тенденція збережеться у подальшому», – зазначив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у I кварталі 2021 року перевезення зерна по Дніпру зросли на 33%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також