Новини / Рослинництво     12 січня 2022 12:02

За 2021 рік Україна збільшила експорт продукції агропромислового комплексу на 25%

Найбільший обсяг імпорту надходить у вигляді готової продукції

За 2021 рік Україна збільшила експорт продукції агропромислового комплексу на 25%. Усього ж за минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму 27,8 млрд доларів, що становить 41% загальноукраїнського експорту. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

“За минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму 27,8 млрд доларів, що становить 41% загальноукраїнського експорту”, – йдеться в повідомленні.

Найбільше експортовано продукції рослинництва – на 15,6 млрд доларів, або 56% загального експорту продукції АПК. У цьому сегменті найбільшу частку зайняла торгівля зерновими культурами. На 7,1 млрд доларів було експортовано жирів й олії рослинного та тваринного походження. Це становить 25% українського експорту продукції АПК. Найбільше продали олії.

Експорт продуктів тваринництва становив лише 5% (1,4 млрд доларів). Найбільше експортували м’ясо птиці. Також у 2021 році було імпортовано продукції на суму 7,7 млрд доларів, що становить 11% усього українського імпорту.

Найбільший обсяг імпорту надходить у вигляді готової продукції, якої минулого року було імпортовано на 3,6 млрд доларів, що становить 46% імпортної виручки продукції АПК. У цьому сегменті найбільше коштів було витрачено на закупівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Раніше Landlord повідомляв, скільки Україна має виплатити за зовнішнім та внутрішнім боргом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також