Новини / Фінанси     07 лютого 2019 16:55

З початку року підскочили світові ціни на продукти. Найбільше здорожчали молоко, олія та цукор

2019-й розпочався зі світового здорожчання найпопулярніших товарів – молока, різних видів олії та цукру. Індекс Продовольчої організації ООН (ФАО) за січень зріс на 3 пункти. Це – ріст в 1,8% в порівнянні з цінами на грудень 2018-го.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

Також за останній місяць росли ціни на зернові. Причому найбільше на міжнародних ринках здорожчала кукурудза. Це пов’язують із несприятливими погодними умовами в Південній Америці.

Підвищилися також світові ціни на рис. Причиною цього став збільшений попит на японські сорти рису та зміцнення позицій тайського бату (грошова одиниця Таїланду).

ЧитайтеЗа 4 роки цибуля піднялася в ціні на понад 500%

Світові ціни на олії зросли на 4,3%. Це пояснюють збільшенням вартості пальмової олії на тлі сезонного скорочення виробництва в головних країнах-виробниках. Також зросли ціни на соєву олію. Це стало можливим завдяки зростання попиту на цю продукцію південноамериканського виробництва.

Практично не змінилися в світі ціни на свинину, телятину та м’ясо птиці. Натомість підскочили – на молочну продукцію – на 7,2% та на сухе молоко – на 16,5%. Цю тенденцію пов’язують зі скороченням експорту з Європи через зростання внутрішнього попиту на континенті та Океанії.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні за минулий рік вартість чорного хліба зросла на 53%, житнього – на 21%. Найбільше кілограм чорного хліба коштував у столиці – 25,1 грн, трохи дешевший хліб був на Київщині – 20,6 грн та Житомирщині – 19,4 грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також