Новини / Ринок землі     23 червня 2018 16:26

З початку року нараховано 6,5 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства на Черкащині


Спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області упродовж 2018 року здійснили 210 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування в різних районах Черкаської області. Про це інформують у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

«Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму 6 млн 419 тис. грн, із якої понад 1,9 млн грн порушники сплатили добровільно», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, фахівці Держгеокадастру Черкащини виявили 262 порушення земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 5 637 гектарів. Зокрема, встановлено 177 фактів самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 3 839 га, 22 випадки несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею 815 га, 25 порушень, що полягають у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 648 га, зафіксовано 6 фактів нецільового використання земельних ділянок площею 118 га, 19 порушень адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень та інші.

В результаті перевірок винесено 246 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму майже 61 тис. грн та направлено до правоохоронних органів 4 постанови про ознаки кримінального злочину.

Також за результатами перевірки до органів місцевого самоврядування Черкаської області сплачено 97 тис. грн втрат сільськогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки площею 8 гектарів.

Читайте також