Новини / Кейси     01 листопада 2019 10:02

З нуля до 2000 га: як починалася унікальна історія аграрія Григорія Плічки

Керівник приватного підприємства «Альтаїр» Григорій Плічко розвинув свій агробізнес буквально на порожньому місці. На початку фермеру бракувало коштів, проте було вдосталь сил, знань і впевненості. Тепер він має успішне господарство на 2000 га — з найсучаснішою технікою та технологіями точного землеробства.

Про це Григорій Плічко розповів у рамках спецпроєкту Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств». До власника підприємства «Альтаїр», розташованого у Драбівському районі на Черкащині, ми вирушили на нашому експедиційному Peugeot Rifter.

Прибувши на місце, Григорій Плічка особисто зустрів нашу групу і з великою зацікавленістю розпитував про автівку. Власне, проїхавшись особисто, пан Григорій відзначив ряд переваг Rifter, які його підкупили: ««У першу чергу сподобався дизайн. Французи люблять робити щось незвичайне, таке, щоб відрізнятися від інших. Ось і тут все по-іншому. Кермо як на спортивній машині. І дуже зручно над ним розташований щиток приладів. Він добре читається».Після невеличкого тест-драйву фермер поділився особистим, відзначившищо вінвиріс у простій сільській родині, а його батько був трактористом.

«У дитинстві, як і всі сільські діти, допомагав батькам по господарству. Гарно навчався у школі, особливо добре давалася математика. Через це мене навіть не хотіли приймати до ветеринарного технікуму. Директор після співбесіди так і сказав: «Тобі потрібно вступати на фізико-математичний факультет, а не до нас», — розповідає Григорій Плічко.

Юнак таки вступив на аграрний факультет, отримав диплом ветеринара, але попрацювати за дипломом не довелося: життя внесло свої корективи, і пан Григорій шість років проторгував на базарі м’ясом.

Читайте: Глибоке рихлення та вертикальний обробіток ґрунту: як Григорій Плічка випередив час

«Тим не менш я постійно придивлявся до рослинництва. І якось подумалося: чому якщо інші можуть, то я не зможу?» — ділиться підприємець.

Зібравши власні скромні заощадження та взявши в партнери ще трьох знайомих, Григорій Плічко орендував перші 100 га.

Сьогодні фермер обробляє вже площу 2000 га. За його словами, більше не потрібно — адже земельний банк у господарстві повинен корелювати із можливістю керівника все проконтролювати. Краще сконцентрувати зусилля на тому, щоб підвищити рентабельність вирощування на гектарах, що є. Потрібно щодня їздити в поле, слідкувати за станом посівів, контролювати якість виконання усіх операцій, а головне — усе робити вчасно.

«Багато хто звалює власні прорахунки на щось інше: на опади, на державу, на ще щось. А сам сіє озимину в грудні, а кукурудзу молотить у березні…» — каже господар.

Нагадаємо, у спецпроєкті Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств» Григорій Плічко представив свій бізнес-кейс про створення передового середнього фермерського господарства з нуля.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також