Новини    05 квітня 2018 11:40

Йорданія зацікавлена у збільшенні імпорту зернових та олії з України


Королівство Йорданія зацікавлено у збільшенні імпорту зернових культур та олії з України. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства з посиланням на резюме зустрічі першого заступника міністра агрополітики та продовольства Максима Мартинюка з очільником делегації Палати представників Національних зборів Йорданського Хашимітського Королівства Мухаммадом Саад Саляма аль-Атайком.

За інформацією Мінагрополітики, Йорданія є одним зі значних споживачів традиційних товарів українського сільськогосподарського експорту, а зручність морського та повітряного сполучення і взаємодоповнюючий характер національних економік країн створюють об’єктивні передумови для успішного торговельно-економічного співробітництва та диверсифікації товарообігу.

«Королівство може розглядатися як своєрідні ворота для просування української продукції на ринки інших арабських країн», – цитується в повідомленні Мартинюк.

У свою чергу представники Йорданії зазначили, що для України може бути цікавим імпорт оливкової олії, фініків та мінеральних добрив.

За повідомленням Державної служби статистики, у 2017 році обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг між країнами склав $174,07 млн, що на $7,39 млн або на 4,4% більше, ніж у 2016 році. Загальне сальдо торгівлі з Йорданією складає $153,29 млн.

У 2017 році Україна експортувала до Йорданії товарів та послуг на $153,83 млн. Зокрема, зернових культур – на $39,8 млн, жирів і олії тваринного або рослинного походження – на $22,9 млн, живих тварин – на $6,5 млн, м’яса і їстівних субпродуктів – на $5,4 млн.

За час дипломатичних відносин між країнами найвищий рівень двостороннього зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг становив понад $1 млрд у 2008 році. У 2012-2015 торговельно-економічні відносини характеризувалися скороченням обсягів торгівлі через складну фінансово-економічну ситуацію в обох країнах, а з 2016 року відбувається зростання зовнішньоторговельного обороту.

Як повідомляв LANDLORD, у серпні 2017 року Йорданія зняла заборону на ввезення української птиці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...