Новини / Кооперативи     19 серпня 2017 15:09

Йогурти єврогатунку вироблятимуть кооперативом


В Україні запрацювала кооперативна лінія з переробки молока єврогатунку. Постачатимуть сировину «Дзендзелівське» та «Кищенці», а перероблятиме тернопільська «Молокія».

Спочатку отримуватимуть кефір та йогурти. Щоденний об’єм – 40 тонн молока. Виробництво відслідковуватиметься на всіх етапах – від годівлі тварин до отримання готових продуктів, повідомляє Асоціація виробників молока.

«В розвинених країнах професійні молочарі напряму або через кооперативи контролюють 50-90% ринку. У нас досі – 0%», – каже Андрій Ярмак, економіст ФАО.

Невдовзі планується ще один проект з кооперації. Він об’єднає невеликих виробників, здатних постачати до 5 тонн сировини щодоби. Щоб зменшити витрати на логістику, для молочарів побудують накопичувальний центр.

В Україні повільно зростає виробництво продукції з молока класу екстра. Потрібні не лише інвестиції, але і просування в суспільстві.

«Співпраця виробника і переробника забезпечить високу якість продукції для зовнішнього та внутрішнього ринку. Молочарі матимуть стабільний канал збуту та ціну, а переробники – сировину», – додав Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби.

Україна виробляє молоко ґатунку екстра, вищого, першого, другого і, навіть, неґатункове. Для експорту дозволено лише якісне молоко.