Новини    30 жовтня 2017 15:39

Єгипетська суниця перекриє брак вітчизняної


Попри суттєве скорочення виробництва, цього року українські виробники експортували рекордний обсяг замороженої садової суниці.

Із січня по серпень відвантажено 2 500 тонн заморожених ягід на суму $3,8 млн. Це уп’ятеро перевищує показники за аналогічний період минулого року і є найвищим показником за останні 10 років, повідомляє «Інфо-Шувар».

«Зовнішній попит на заморожену ягоду в цьому році диктував ціни на сировину в Україні. В липні та червні ми вимушені були скуповувати ягоду по 25-30 грн/кг, тобто вдвічі дорожче, ніж в попередні сезони. Втім, навіть за таких умов конкуренція серед переробних підприємств була дуже високою. До речі, сьогодні на внутрішньому ринку ми маємо дефіцит власної замороженої ягоди, тому вимушені закривати потребу імпортною продукцією, яку завозимо переважно із Єгипту»,- коментує Маріанна Вакульчик, управляючий партнер компанії All Berry.

Польща є головним постачальником замороженої суниці на ринку ЄС і другим за величиною світовим експортером цієї продукції. За останні п’ять сезонів, згідно з даними Євростату, польська заморожена суниця займала 30% від загальної пропозиції на ринку ЄС та 20% – на глобальному ринку. Через зменшення пропозиції з Польщі, Євросоюз цього сезону збільшив експорт з України, Іспанії та Єгипту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...