Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий профінансувати розмінування сільськогосподарських земель України. Як заявив член ради директорів банку Артем Шевальов на агросесії в Давосі, фінансування охоплюватиме фермерів і компанії, що займаються розмінуванням, із залученням додаткових гарантій та підтримки уряду України.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує відіграти важливу роль у відновленні аграрного сектору України, зокрема, у фінансуванні розмінування сільськогосподарських земель. Про це заявив член ради директорів ЄБРР Артем Шевальов під час агросесії проєкту “Your country first – Win with us”, організованого Фондом Віктора Пінчука у Давосі.
«Йдеться про фінансування не тільки фермерів, а й компаній, що займаються розмінуванням. Ми відчуваємо, що готові фінансувати це, у нас є фінансові можливості», – підкреслив Шевальов.
За його словами, уряд України у 2024 році запустив експериментальну програму фінансування розмінування, щоб зробити ці послуги доступними для фермерів. ЄБРР співпрацює з Міністерством економіки та іншими фінансовими установами, щоб забезпечити ефективну реалізацію таких проєктів.
Два напрями фінансування
Фінансування ЄБРР може здійснюватися за двома основними напрямами:
- Через українські банки безпосередньо для аграрних компаній та фермерів. Додатково уряд може підтримувати такі програми, надаючи гарантії або компенсуючи відсоткові ставки.
- Для компаній із розмінування, що дозволить їм збільшити парк машин і саперів, адже ринок розмінування в Україні поки недостатньо розвинений.
«Якщо ви хочете нагодувати мільйони людей у світі, вам потрібно виробляти продукцію в промислових масштабах. Україна здатна впоратися з цим завданням», – наголосив Шевальов.
Однак він зазначив, що завершення війни є критично важливим для пришвидшення процесів фінансування агросектору. Воєнні ризики ускладнюють використання землі як застави та стримують інвестиції.
За останній рік ЄБРР схвалив для України проєкти на EUR2,4 млрд, що стало рекордною сумою. Проте цього недостатньо, враховуючи масштаб завдань перед аграрним сектором країни.
Шевальов також підкреслив, що запуск ринку землі, завдяки якому фермери можуть володіти землею, став значним проривом для України з фінансового погляду.
У перспективі ЄБРР продовжуватиме підтримувати українські аграрні компанії – як великі корпорації, так і малих фермерів через партнерські банки. Це сприятиме відновленню сільського господарства, яке є ключовим для економіки України.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!