Новини    02 квітня 2018 16:14

ЄБА заявляє про загрозу зриву посівної кампанії


Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) наголошує на необхідності термінового прийняття законопроектів №6606 та №7403-2 з метою вирішення проблем ввезення зразків засобів захисту рослин для державних випробувань й науково-дослідної діяльності та повернення відшкодування ПДВ для сої та ріпаку. Про це йдеться у відкритому листі асоціації до голови Верховної Ради України.

«Починаючи з 2017 року, виробники оригінальних та високоякісних ЗЗР зіткнулися з фактичною неможливістю проведення державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР через вимогу щодо підтвердження реєстрації препарату у країні виробництва, яка нещодавно з’явилася в українському законодавстві», – йдеться у зверненні.

На практиці цю вимогу у більшості випадків не можливо виконати. В асоціації зазначають, що така вимога щодо надання підтвердження реєстрації препарату у країні виробництва відсутня в законодавстві ЄС, США та інших цивілізованих країн та фактично є торгівельним бар’єром.

Як наслідок – ціла низка інноваційних оригінальних препаратів уже не потрапила до українських аграріїв. «Втрат зазнає і українська наука. На початок 2018 року провідні виробники оригінальних ЗЗР уже скоротили свої інвестиції в науково-дослідну діяльність в Україні на 60%. За оцінками представників Агрохімічного комітету Асоціації, які представляють біля 90% ринку оригінальних ЗЗР, заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів», – зазначає ЄБА.

З метою вирішення цього питання, ще у червні 2017 року було розроблено законопроект №6606 про скасування вимоги щодо підтвердження реєстрації препарату у країні виробництва при ввезенні зразків ЗЗР для випробувань. З початку цього року цей законопроект уже чотири рази потрапляв до порядку денного парламенту, але щоразу часу на його розгляд не вистачало.

Крім того, в грудні 2017 року Рада прийняла так звані «соєві правки», відповідно до яких скасовується відшкодування ПДВ на сою з 1 вересня цього року та рапс з 1 січня 2020 року.

В асоціації вважають, що виробники сої та ріпаку будуть поставлені в нерівні конкурентні умови з виробниками інших культур, оскільки втратять право отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті.

«Соя і ріпак українського виробництва мають стабільно високий попит на високомаржинальних ринках ЄС. З огляду на той факт, що масложирова галузь України переробляє тільки 27% виробленої сої і 7% виробленого ріпаку, фермери, які вирощують сою та ріпак, змушені будуть скоротити посіви цих культур, а ті, хто вклався в посівний матеріал сої, з високою ймовірністю зазнають збитків», – йдеться в листі ЄБА.

Скасування ПДВ при експорті змусить фермерів скоротити посіви сої та ріпаку, що призведе до того, що наші європейські партнери змушені будуть віддати перевагу поставкам цих культур з інших регіонів, таким чином ми можемо втратити ринок ЄС.

3 квітня на розгляд парламенту планується винести проект Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» №6606 від 21 червня 2017 року та проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» №7403-2 від 29 грудня 2017 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...