Новини    16 липня 2018 14:11

Японський бізнес може долучатися до виробництва пелет в Україні


Враховуючи потенціал використання відходів сільського та лісового господарства в Україні, японський бізнес також може працювати в нашій країні, долучатися до виробництва пелет та експортувати їх. Таку думку висловив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі із Першим секретарем економічного відділу Посольства Японії в Україні Ацуші Вакуї. Повідомляє прес-служба Держенергоефектвності.

Зокрема, сторони обговорили позитивну динаміку розвитку відновлюваної енергетики в Україні, законодавчі стимули та перспективи, а також можливості співпраці України та Японії у рамках «зелених» проектів, особливо у біоенергетиці та переробці сміття.

«Обидві країни – Україна та Японія – зіткнулися із негативними наслідками атомної енергетики, тому розбудова відновлюваної енергетики та сталий енергетичний розвиток вкрай актуальні питання для обох держав. У цьому напрямі ми маємо спільні цілі та вектори руху, а співпраця українського та японського бізнесу у «чистій» енергетиці може бути дуже взаємовигідною», – повідомив С.Савчук.

Так, за даними міжнародної організації «REN21», у 2017 р. Японія зайняла третє місце у світі за обсягом інвестицій у відновлювану енергетику. Також, станом на кінець минулого року ця країна входить у ТОП-5 країн світу за введеними потужностями у біо- та сонячній енергетиці.

Розглянувши досягнення та потенціал розвитку «чистої» енергетики в обох країнах, сторони акцентували увагу на перспективах співпраці у сфері виробництва енергії з біомаси та сміття.

«Зокрема, сьогодні Японія імпортує значні обсяги пелет з Канади, В’єтнаму, Китаю та низки інших країн. Враховуючи потенціал використання відходів сільського та лісового господарства в Україні, японський бізнес також може працювати в нашій країні, долучатися до виробництва пелет та експортувати їх», – зауважив Голова.

Тож, сторони дійшли згоди щодо необхідності проведення двосторонніх зустрічей із представниками японського бізнесу та презентації перспектив роботи у біоенергетичних проектах.

Крім цього, учасники зустрічі домовилися обмінятися актуальною інформацією та опрацювати такі потенційні напрями співпраці двох країн, як розробка механізмів фінансування «зелених» проектів, встановлення електроакумулюючих станцій, а також електрозарядних станцій для електромобілів, розробка механізмів стимулювання генерації енергії із сміття.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...