Новини / Думки     16 жовтня 2018 13:02

Як зберегати врожай зернових без втрат


Останніми роками у господарствах спостерігається справжній бум щодо самостійної доробки та зберігання зерна. Кожен рік в Україні з’являється все більше елеваторів та невеликих зерносховищ. Це дозволяє суттєво підвищити рентабельність у рослинництві, однак створює нові виклики для аграріїв. Передусім — ризики псування зерна у сховищах внаслідок дії низки факторів. Один з них — пошкодження зерна комахами-шкідниками.

Незважаючи на традиційний комплекс заходів по догляду за зерном, що зберігається у сховищі, існує великий ризик його пошкодження різними шкідниками. Щороку до 5% урожаю втрачають товарні властивості саме через комах, що призводить до прямих та непрямих втрат коштів.

Але відтепер в Україні зберігати зерно без втрат від пошкодження комахами протягом року й довше реально. Таку можливість надає французька технологія небулізації (розпилення) препарату Пірігрен 50, ХТ.

Унікальну технологію захисту зерна створила французька компанія Sojam, що має 30-річний досвід у боротьбі зі шкідниками запасів. Обладнання та препарати, запропоновані компанією, відповідають усім європейським стандартам харчової безпеки й охорони праці.

Процедура небулізації препарату Пірігрен 50, ХТ відбувається таким чином: маса зерна, що засипається до сховища, у потоці покривається надмалими частинками інсектициду, розміром до 20 мікронів. При цьому, завдяки застосуванню спеціального обладнання, зерно не зволожується — препарат з частинками діючої речовини рівномірно розподіляється в зерновій масі, що стане неприємним сюрпризом для усіх видів комірних шкідників. Так само виключається і злипання маси зерна — не втрачаючи своїх властивостей і не зазнаючи додаткових ризиків, цілковито захищена від комах маса прямує до сховища. Небулізація здійснюється завдяки одночасній подачі стиснутого повітря та інсектициду в корпус спеціальної форсунки. Одна з ключових переваг захисної технології від Sojam у тому, що це комплексне рішення, яке передбачає, зокрема, точність дозування діючої речовини. Це гарантує безпеку зерна для кінцевого споживача. Залежно від потужностей підприємства та конструкції елеватора можна обрати переносне чи стаціонарне обладнання, що складається з насоса-дозатора й форсунки. Систему можна використовувати автономно та максимально оперативно, без залучення сторонніх бригад чи служб вирішити питання збереження зерна без втрат.

Інсектицид Пірігрен 50, ХТ призначений для обробки всіх видів ранніх зернових (пшениці, ячменю, жита, вівса, сорго) та кукурудзи й ефективний проти амбарних комах (довгоносиків, борошноїдів, хрущаків, борошняних кліщів, каптурників, зернової та борошняної молі тощо). Пірігрен 50, ХТ забезпечить пролонгований захист зерна до 12 місяців, зокрема від повторного зараження навіть після транспортування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!