Новини

Як записати дитину до першого класу: алгоритм дій

Приймання заяв на вступ до першого класу від батьків майбутніх учнів в Україні триває. Якщо хтось досі цього не зробив, варто поквапитись, адже у деяких регіонах для цього залишилося кілька днів. РБК-Україна розповідає, як можна записати дитину до першого класу та які документи для цього потрібні.

Як записати дитину до першого класу

Подати заяву на вступ до школи в Україні можна кількома способами:

  • фізично – звернувшись безпосередньо до обраного закладу освіти;
  • віддалено – у вигляді електронних або поштових листів;
  • онлайн – скориставшись електронною реєстрацією в заклади загальної середньої освіти.

Для того, щоб подати заяву онлайн, потрібно:

  • зареєструватись на порталі “Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти”;
  • обрати заклад загальної середньої освіти;
  • створити заявку;
  • підтвердити її документами в обраному закладі.

Які документи потрібні для запису в перший клас

Зарахування до закладу освіти здійснюється згідно з наказом його керівника, який видається на підставі:

  • заяви про зарахування до закладу освіти одного з батьків дитини або офіційного опікуна;
  • копії свідоцтва про народження дитини;
  • оригіналу або копії медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”;
  • документа, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти (якщо дитина претендує на вільні місця в іншій школі – потреби в такому документі немає).

Діти можуть навчатися в тому закладі освіти, який є найближчим до місця їхнього проживання. Водночас якщо в школі є вільні місця, батьки майбутніх першокласників можуть обрати й інші заклади освіти, – пояснювала раніше заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко.

За її словами, подати заяви про зарахування своїх дітей до перших класів батьки мали до 31 травня 2024 року, адже саме такий термін визначено наказом Міністерства освіти й науки України.

Як відбувається зарахування до школи на Київщині

Згідно з інформацією, опублікованою в системі електронного запису дітей до закладів загальної середньої освіти міста Києва, оригінали документів необхідно принести до 31 травня включно.

Уточнюється водночас, що відсутність станом на 31 травня медичної довідки не є підставою для відмови у зарахуванні дитини до першого класу.

Зазначається також, що:

  • першочергове зарахування триває з 31 травня до 1 червня включно;
  • якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у перших класах, то не пізніше 1 червня видають наказ про зарахування всіх дітей;
  • якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти, які мають право на першочергове зарахування;
  • до 15 червня зараховуються усі інші діти за результатами жеребкування (воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним);
  • з 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються, проте після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики рекомендували українцям заробляти та відкладати гроші на пенсію, а також готуватися працювати “так довго, як зможемо”. Через демографічні проблеми, у майбутньому пенсійні виплати можуть бути невеликими, зазначила заступниця міністра соціальної політики, Дарина Марчак, у програмі телеканалу “Еспресо”.

З 1 квітня стартував перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, однак підвищені виплати можливі не раніше червня.

Також цьогоріч не обійшлося без інновацій у системі пенсій: з 1 квітня автоматично перерахують пенсії для 654 000 пенсіонерів, які працюють. Пенсії увідповіднять оновленого страхового стажу.

У Пенсійному фонді пояснили, що індексація відбувається зі зростанням прожиткового мінімуму.

Також у 2024 році зміниться розмір стажу необхідного для виходу на заслужений відпочинок. Оформити пенсію за віком у 60 років зможуть українці зі стажем 31 рік, у 63 роки – зі стажем 21-31, у 65 років – 15-21 рік.

Про те, як “докупити” пенсію у 2024 році: скільки потрібно заплатити за місяць страхового стажу, читайте тут.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку