Новини / Думки     09 жовтня 2018 10:52

Як Кернел долає кадровий голод на своїх потужностях


Наталя Хвостова, директор з персоналу та комунікацій «Кернел»

Агробізнес — одна з найбільш прогресивних сфер української економіки, яка постійно трансформується. Сучасні агрономи працюють не тільки з ґрунтами та культурами, а й з аналітикою інформаційних систем, супутниковими знімками полів. Усе більше процесів контролюються дистанційно, а рішення приймаються на базі аналітики. Робота аграріїв стала не менш технологічною ніж, наприклад, IT-спеціалістів.

Однак на фоні активної популяризації креативних і технологічних індустрій, стрімкого розвитку ІТ аграрні професії залишаються не надто престижними. Здебільшого молодь продовжує сприймати аграрну сферу стереотипно як низькооплачувану та застарілу, хоча в реальності ситуація кардинально протилежна. Сьогодні абсолютно реальна заробітна платня 20 000–30 000 гривень на місяць для механізатора, причому працює він на сучасній техніці, робоче місце в якій більше нагадує центр управління космічними польотами.

Водночас постійно зростають і вимоги до потенційних агроспеціалістів — змінюються робочі інструменти, трансформуються стандарти. Знати специфіку сільгоспвиробництва замало. Потрібно володіти трендовими технологіями виробництва сільгоспкультур, вміти працювати із новою технікою, розумітися на економіці виробництва. Крім того, з’явилася потреба у нових фахівцях — оператор дрону, GPS-менеджер, диспетчер центру моніторингу, інженер систем із точного землеробства, ГІС-аналітик, фахівець з агромоделювання тощо.

Цим професіям не навчають у вишах. Хоча матеріально-технологічна база університетів і коледжів періодично оновлюється, вона не встигає за темпами аграрного ринку. Великі компанії самостійно розробляють програми підготовки та розвитку молодих спеціалістів.

Кадровий голод стимулює вчитися смачно готувати і постійно вдосконалювати свої здібності. Нині ми працюємо із впевненим у собі та своїх силах поколінням Z. Поколінням, яке не буде працювати без зацікавленості, яке прагне змінювати світ і робити те, у що воно вірить. Наше завдання — показати їм можливості, інструменти, за допомогою яких вони дійсно зможуть змінювати компанію, країну та світ. Ми показуємо молоді, що робота в селі справді перспективна.

З 2011 року в «Кернел» діє освітня програма «Кернел Шанс». За її допомогою ми прагнемо зупинити відтік робочих рук і мізків з України, зацікавити молодь у роботі в сільській місцевості та сформувати власний пул молодих спеціалістів із сучасними практичними знаннями та досвідом. Якщо спочатку проект був орієнтований виключно на випускників аграрних факультетів, то зараз він охоплює й інші напрями діяльності компанії, зокрема заводи, елеватори, термінали.

У ході програми ми ведемо системну роботу з вищими навчальними закладами, налагоджуючи діалог між освітянами та бізнесом. У межах своїх можливостей реформуємо аграрну освіту, намагаємося зробити її більш сучасною та наближеною до реальності.

Ми запрошуємо активних та амбітних випускників на стажування з подальшим працевлаштуванням у компанії. Переймаючи модель зарубіжних вишів, готуємо молодих спеціалістів за системою наставництва.

Віддаючи перевагу практиці перед теорією, ми будуємо програму стажувань таким чином, щоб навчити фахівців вмінню діяти в мінливих ринкових умовах. Ми розкриваємо потенціал, розвиваємо критичне мислення, вміння працювати в команді та підприємницький дух.

Щороку освітня програма «Кернел» еволюціонує та розширюється. Тільки у 2017/2018 маркетинговому році стажування на підприємствах компанії пройшли понад 100 молодих фахівців. Приблизно 90% учасників програми, які пройшли відбір, стажування та успішний захист дипломних проектів, отримали роботу в компанії. За роки існування проекту «Кернел Шанс» у компанії були працевлаштовані майже 400 випускників українських вишів, понад 60 з них постійно просуваються кар’єрними сходами. Ми не прагнемо кількості у цій програмі, а працюємо з якістю кандидатів і програми навчання.

Спостерігаючи за їх розвитком, ми бачимо, як формується аграрна еліта нового покоління. Зростають фахівці, які хочуть розбудовувати свою країну та просувати бізнес, мають усі необхідні для цього знання та навички, здатність до саморозвитку та амбітність для досягнення великих цілей.

Освітні програми бізнесу не лише допомагають випускникам отримати потужний кар’єрний старт і престижні робочі місця, а компанії — поповнити команду перспективними співробітниками, а й мають соціальну цінність — отримуючи стабільну та перспективну роботу, молодь залишається у країні, розвиває її потенціал та економіку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!