Новини / Фінанси     27 листопада 2018 14:53

Як довго окуповуються інвестиції в агросектор


За останні три роки обсяг інвестицій в аграрний сектор зріс на 81%.  Окуповуються вони всього за 3-4 року. Однак інвестори надають перевагу коротким інвестиціям, які швидко приносять дохід. А це не сприяє майбутньому розвитку аграрної сфери.

Про це повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” з посиланням на співробітника відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення  центру Миколу Кісіля.

Згідно з розрахунками, протягом 2015- 2017 років  1 грн інвестицій в основний і оборотний капітал аграрних підприємств принесла в середньому на рік 0,295 грн приросту прибутку до оподаткування. У 2018 році високі темпи приросту капітальних інвестицій знизилися через те, що інвестори надають перевагу коротким інвестиціям. Вони допомагають швидше отримати дохід, але не формують бази майбутнього розвитку.

Читайте: Україна втрачає 60 % інвестицій через заборону ввезення незареєстрованих ЗЗР

Розмір коротких інвестицій в аграрний сектор з розрахунку на 1 грн капітальних за останні три роки склав 2,64 грн.

Як повідомляв LANDLORD, саудівська компанія SALIC готова 20-25% своїх інвестицій направити в українське сільське господарство та виробництво. Зокрема, в рослинництво та переробку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також