Новини    03 жовтня 2017 20:31

Яблука сорту «Голден» дорожчають через перекупників


Один із найпопулярніших зимових сортів – яблука «Голден», – порівняно з минулим роком подорожчало майже в 1,5 раза. Згідно з даними «Інфо-Шувар», станом на початок жовтня на найбільших гуртових ринках країни воно коштує від 15-20 грн/кг. Це рекордний показник ціни для середини осені.

Високий рівень цін, кажуть фахівці ринку, пов’язаний з тим, що саме зараз перекупники й виробники закладають врожай у сховища.

«Інформація про зниження виробництва в Україні та сусідній Польщі зараз суттєво підігріває попит. Пропозиція якісного яблука, яке потенційно могло б зберігатись до весни, в українських господарствах є дійсно обмеженою: і фермери понесли значних втрат врожаю не тільки через холодну весну, плоди також постраждали від граду, який неодноразово траплявся влітку й у вересні . Навіть пошкоджене яблуко виробники сьогодні закладають у сховища», – коментує Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Як повідомляє Rzeczpospolita, цьогоріч урожай яблук в Польщі складе 3 млн тонн. Це на 25% менше, аніж торік. З осені до січня 2018 року закупівельні ціни на експортовані сорти яблук «Голден» будуть становити щонайменше 3 злотих/кг (21,7 грн).

За даними «АПК-Інформ: овочі та фрукти», частка насаджень яблунь сорту «Голден» в структурі українських садів складає майже 25%, на другому та третьому місцях знаходиться сорт «Айдаред» (14%) і «Ренет Симиренко» (12%).

У Європі урожай яблук буде меншим на 21%, це найгірший показник за 10 років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...