Новини    12 березня 2023 17:04

Вживання овочів, фруктів та зелені допомагає уникнути хвороби Альцгеймера – дослідження

Менша кількість ознак хвороби Альцгеймера пов’язана з вживанням більшої кількості зелених листових овочів, обґрунтовано мотивує людей замислитися над тим, щоб додати більшу кількість цих овочів до свого раціону

Відповідно до нового дослідження, проведеного Університетом RUSH у Чикаго, у людей, котрі їдять зелені листові овочі, фрукти, цільнозернові продукти, оливкову олію, боби, горіхи та рибу, у мозку може бути менше білків, пов’язаних із ризиком хвороби Альцгеймера, ніж у тих, які не вживають ці продукти, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Дослідники вивчили, наскільки точно люди дотримувалися дієти MIND і середземноморської дієти. Попри схожість, середземноморська дієта рекомендує овочі, фрукти та три або більше порцій риби на тиждень, тоді як дієта MIND віддає перевагу зеленим листовим овочам, таким як шпинат, капуста і листова капуста, поряд з іншими овочами.

Наш висновок про те, що менша кількість ознак хвороби Альцгеймера пов’язана з вживанням більшої кількості зелених листових овочів, обґрунтовано мотивує людей замислитися над тим, щоб додати більшу кількість цих овочів до свого раціону, — зазначив автор дослідження Пуджа Агарвал.

Окрім цього, дієта MIND також віддає пріоритет ягодам над іншими фруктами й рекомендує одну або кілька порцій риби на тиждень. Обидві дієти рекомендують невелику кількість вина.

Експерт додав, що ці результати дійсно вражають.

Поліпшення дієти людей тільки в одному аспекті – наприклад, вживання понад шести порцій зелених листових овочів на тиждень або відмова від смаженої їжі – дає змогу знизити кількість амілоїдних бляшок у мозку до рівня, відповідного до молодшого віку – приблизно на чотири роки молодшого.

Нагадаємо, у переважної більшості, хто працює в саду, значно знижується рівень стресу, тривожності та ризик розвитку психічних захворювань. Про це свідчать дані першого в історії рандомізованого, контрольованого дослідження громадського садівництва.

На найпопулярніші запитання про основний білок в організмі людини відповідає Олексій Башкірцев, головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт із питань антиейдж-медицини, член Американської академії антиейдж-медицини.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...