Новини    21 січня 2023 10:33

Виставили на аукціон як заставу за кредитом: у черкаського “Азоту” може змінитися власник


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на аукціон в системі “Prozorro.Продажі” права вимоги за кредитом юридичної особи, у забезпечення за яким, зокрема, передано хімічний комбінат “Азот” (Черкаси) та залишки природного газу у підземних сховищах газотранспортної системи.

Як ідеться у повідомленні фонду, актив перебуває на балансі Міжнародного резервного банку (колишнього Сбербанку), який наразі знаходиться в стадії ліквідації, і на продаж виставляється уперше.

До складу лоту №G16N021956 входять права вимоги за кредитом “Азоту”, який є одним з найбільших хімічних підприємств України. Він розташований на вулиці Героїв Холодного Яру (колишній Першотравневій) на околиці міста.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У заставі за вказаним кредитом, зокрема, знаходяться понад 10 тисяч основних засобів, а саме – виробниче обладнання, трубопроводи, міжцехові комунікації, кабельні розводки, компресори, кабельні комунікації, холодильник регенерації та інше.

Також у заставу передано, власне, комплекси будівель і споруд цехів загальною площею понад 130 тисяч квадратних метрів, майже 29 га землі, зокрема з цільовим призначенням “землі промисловості”; а також залишки природного газу у кількості понад 36,3 мільйона кубометрів.

На початок грудня 2022 року заборгованість за виставленим на продаж кредитом сягнула 1,9 мільярда гривень. Ця ж сума є початковою ціною реалізації лоту.

Торги пройдуть за англійською моделлю аукціону, участь у них можуть взяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім пов’язаних з державою-агресором Росією, а також позичальника та поручителів.

Своєю чергою власник “Азоту” Group DF у зв’язку з оголошенням ФГВ повідомляє, що має зі Сбербанком договір про реструктуризацію боргів, і можлива зміна одного із кредиторів підприємства не зможе вплинути на його працездатність.

В компанії запевнили, що “Азот” виконає всі укладені з фермерами контракти, продовжить виробляти та відвантажувати добрива чітко відповідно до укладених угод.

Нагадаємо, через обстріли росіян “Рівнеазот” призупинило виробництво мінеральних добрив. Внаслідок ракетної атаки окупантів по об’єктах енергетичної інфраструктури у м. Рівне відбулось часткове знеструмлення ПрАТ “Рівнеазот” та вимушена аварійна зупинка ключових цехів з виробництва мінеральних добрив.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з рф.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...