Новини / Ринок землі     26 листопада 2019 13:57

У 2020 році громадам передадуть З млн га землі – Висоцький

За результатами проведення інвентаризації державних земель, у розпорядження об’єднаних територіальних громад передано 1,7 млн га сільгоспугідь і планується передання ще 3 млн га – після ухвалення законопроєктів №2194 та №2195.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Тарас Висоцький прозвітував про результати інвентаризації держземель, відзначивши, що передання громадам 3 млн га земель сільгосппризначення, заплановане на 2020 рік, додасть до місцевих бюджетів капітал на суму $10 млрд.

Читайте: Земельний податок і орендна плата: що пропонують аграрії в регіонах – Висоцький

Заступник міністра підкреслив, що громади можуть передавати ці ділянки в оренду через електронні аукціони, що забезпечуватиме надходження до місцевих бюджетів близько 15–20 млрд грн щороку – «від якісного користування цими землями».

«Це дійсно є дуже суттєвий ресурс наповнення місцевих бюджетів, створення добробуту на сільських територіях», – наголосив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, що:

  • законопроєкт №2194 передбачає внесення змін до земельного законодавства, якими пропонується передати землі держвласності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських, селищних та міських рад;
  • законопроєкт №2195 передбачає реалізацію землі державної та комунальної власності або прав на них виключно за допомогою електронних торгів – на конкурентних засадах.

Landlord раніше повідомляв про те, як відбувається передання земель у власність ОТГ у Донецькій і Луганській областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також