Новини / Рослинництво     15 січня 2020 17:28

Вирощування овочів без грунту: британський стартап вартістю 2 млн фунтів

2 мільйони фунтів стерлінгів або майже $2,6 млн виділила британська компанія, що займається вирощуванням овочів без ґрунту, ученим на розробку й практичне застосування розпилювальної технології.

Про це розповідає joinfo.ua.

Британська компанія LettUS Grow, що займається вирощуванням овочів та зелені без звичного ґрунту, інвестує в розвиток технології, сподіваючись поширити її на всю Великобританію.

На розробку й практичне застосування розпилювальної технології було виділено 2 мільйони фунтів стерлінгів або майже $2,6 млн.

Розробкою проєкту  займаються вчені Брістольського університету. Вони переконані: закриті ферми не потребують насиченого корисними речовинами ґрунту, оскільки не використовують пестициди й забезпечують підтримку стабільних кліматичних умов цілодобово.

Читайте: З точністю до грама: нідерландці тестують новітній лізиметр для теплиць

Ферми, які застосовують аеропоніку, забезпечують автоматизований контроль температури, освітлення та доставку рослинам корисних речовин. Система збирає дані про повний цикл – від стадії посіву до збирання врожаю.

Чарлі Гай, співзасновник та керуючий директор LettUs Grow, вважає аеропоніку вигідною інвестицією.

«Ці інвестиції дають нам платформу для реального прискорення у 2020 році й збільшення поставок нашої технології фермерам по всій країні», – цитують журналісти Чарлі Гая.

Новатори також наголошують на зменшенні викидів у довкілля та мінімізації збитків від впливу екстремальних погодних умов.

Однак, оптимізм прихильників аеропоніки поділяють не всі. Скептики переконані, що ця технологія може доповнити, але ніколи не здатна буде повністю замінити тралиційне землеробство.

Landlord раніше повідомляв, що в Україні єдина компанія вирощує зелень методом аеропоніки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також