Новини    17 листопада 2022 17:57

Виробництво столових оливок у Туреччині досягло рекордних показників

Місцеві виробники досягли цілей, які поставили 15 років тому

У Туреччині виробництво оливок досягло рекордних 2,9 млн тонн, повідомляє “КазахЗерно.kz” з посиланням на дані Національної ради з оливок та оливкової олії (UZZK).

Як заявив турецьким ЗМІ Мустафа Тан, глава UZZK, місцеві виробники досягли цілей, які поставили 15 років тому. Загальна кількість оливкових дерев у країні досягла 196 млн, з яких вироблено 2,9 млн тонн оливок. При цьому близько 28 млн із цих дерев ще не дали врожаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За словами Тана, було виготовлено близько 735 000 тонн столових оливок.

“Це світовий рекорд”, – заявив він, додавши, що виробництво столових оливок двох країн-конкурентів, Іспанії та Єгипту, становить близько 650 000 тонн і 500 000 тонн відповідно.

Він додав, що Туреччина також виконала поставлену 15 років тому мету стати другим за величиною виробником оливкової олії у світі.

“Дослідження, проведені експертами в чотирьох регіонах країни для оцінки врожаю, дійшли висновку, що виробництво оливкової олії досягне 421 000 тонн у сезоні 2022-2023 років, що є найвищим показником за всю історію”, – зазначив глава UZZK. За його словами, з таким обсягом виробництва Туреччина посіла друге місце у світі з виробництва оливкової олії.

Туреччина має потенціал значно збільшити як виробництво, так і експорт. Він пояснив, що виробництво оливкової олії в Іспанії скоротилося з 1,5 млн тонн до 750 000 тонн, в Італії – до 300 000 тонн, а в Греції – до 300 000 тонн. Цей процес відкриває нові можливості для експорту турецьких оливок на світовий ринок.

Нагадаємо, тиждень, що минає, характеризувався уповільненням торговельної діяльності на ринках через очікування продовження зернової угоди. Тому ринки є достатньо насиченими, а ціни не зазнали істотних коливань. Попит на пшеницю падає.

Світові ціни на соняшник тримаються на рівні минулого тижня, ринок ріпаку перенасичений товаром, а Італія залишається єдиним ринком збуту української сої.

Ринок сої та соняшнику у світі поки що не зазнав різких сезонних коливань. Ціни на сировину залишаються стабільними, так само як і обсяги попиту та пропозиції.

В українських портах з середини жовтня спостерігається зниження закупівельних цін на насіння соняшнику. Розвитку цієї ситуації сприяло зростання кількості пропозицій насіння соняшнику внаслідок просування збиральних робіт та очікувань скорочення об’ємів перероблення насіння соняшнику заводами на тлі режиму енергоощадження в Україні.

З початку вересня в Україні спостерігалося поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість сільгоспвиробників вважали за доцільне стримувати продаж даної культури, плануючи реалізувати її пізніше за вищими цінами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...