Новини / Тваринництво     30 березня 2021 10:30

Виробники молока вирішили не розхитувати цінову рівновагу на ринку

Переукладання протоколів про погодження ціни на початок квітня в цілому не призвело до змін середніх відпускних цін за молоко з ферми

На початку сезону «великого молока» цінова ситуація на ринку залишається стабільною. Переукладання протоколів про погодження ціни на початок квітня в цілому не призвело до змін середніх цін за молоко з ферми. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Виробники середніх та великих об’ємів товарної сировини отримали нові протоколи з цінами на рівні попередніх домовленостей. Факти зниження цін були як точкові явища більше для виробників малих об’ємів молока, особливо в локаціях без належної конкуренції за сировину.

Відтак, середні ціни на товарні партії молока-сировини без ПДВ залишаються на рівнях:

  • екстра – 10,21 грн/кг;
  • вищий – 9,81 грн/кг;
  • перший – 9,26 грн/кг.

Таким чином середньозважена ціна молочної сировини в Україні станом на 29 березня 2021 року згідно з повідомленням аналітичний відділ Асоціації виробників молока становила 9,76 грн/кг.

У регіональному розрізі, діапазон цін на середні та великі партії молока екстрґатунку станом на 29 березня був таким:

  • північ та центр – 9,8-10,5 грн/кг;
  • південь – 9,8-10,5 грн/кг;
  • схід – 9,75-10,5 грн/кг;
  • захід – 9,70-10,45 грн/кг.

ЧитайтеМихайло Соколов: Україна має ввести квоти на імпорт молокопродукції

Ціни, які перевищують верхні значення, також мають місце, але лише як виключення в особливих ринкових умовах і не відображають загальну ситуацію на ринку. При цьому прогноз навіть до кінця квітня залишається досить ускладненим. Для переробних підприємств на фоні дефіциту молока-сировини важливе завдання – не порушити налагоджені ланцюги поставок вже перед самим початком сезону збільшення виробництва сировини, який у поточному році затягується у зв’язку з порівняно холодним березнем. Відтак із переходом на знижену ставку ПДВ переробні підприємства не поспішають розхитувати ринок.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна отримала дозвіл на експорт молокопродукції до Японії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також