Новини / Політика     09 березня 2021 15:30

Україна отримала дозвіл на експорт молокопродукції до Японії

Україна та Японія погодили форму сертифіката для сирого молока та молочних продуктів. За підсумками минулого року Україна стала нетто-імпортером молокопродуції

Україна та Японія погодили форму сертифіката для сирого молока та молочних продуктів від парнокопитних тварин. Це означає, що українські виробники зможуть продавати молоко в Японію.

«Продовжуємо працювати в напрямку розширення співробітництва з нашими міжнародними партнерами. Це дуже добра новина для українських виробників, зацікавлених у експорті сирого молока та молочних продуктів: відкрито ринок одного з найбільших стратегічних партнерів для українського експорту харчових продуктів» – заявила голова держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Крім того, вона повідомила, що наразі служба співпрацює з міжнародними партнерами для розширення збуту по близько 30 країнах та різних товарних позиціях, серед яких – продукція птахівництва, жива велика та дрібна рогата худоба, яловичина та свинина, молоко та молочні продукти, мед, яблука, лохина та черешня, горох та квасоля, цибуля, пшеничне борошно, риба та рибопродукти, репродуктивний матеріал.

ЧитайтеМихайло Соколов: Україна має ввести квоти на імпорт молокопродукції

Водночас, слід зазначити, що українські підприємства навряд чи зможуть повноцінно скористатися можливістю. Як розповів тиждень тому заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов, у 2020 році Україна вперше за свою історію стала нетто-імпортером молочної продукції. Імпорт переважив експорт удвічі. Причина –  у прихованому субсидуванні експорту молочних продуктів в Україну низкою європейських країн. Така ситуація веде до стрімкого скорочення поголів’я худоби в Україні та закриття переробних підприємств. Це при тому, що ще у 2018 році Україна була лідером в ЄС по експорту казеїну, масла, сухого знежиреного молока.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Сполучених Штатах почали проводити аукціони з продажу гною.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також