Новини    05 листопада 2023 12:48

Виробники консерв для Міноборони ухилялися від податків: керівникам повідомлено про підозру


Про підозру повідомили двом керівникам товариств, що виготовляли консервну продукцію, через ухилення від сплати 32 млн грн податків. У БЕБ заявили, що особи співпрацювали з виробником напівфабрикатів, бенефіціарним власником якого є громадянин РФ.

У повідомленні Бюро зазначено, що компанії працювали на Київщині. Продукція через посередників постачалася на замовлення Міністерства оборони України.

Для ухилення від сплати податків службові особи залучили до незаконної діяльності діючих та колишніх керівників товариств та фізичних осіб-підприємців. Компанії використовували одні й ті ж самі приміщення та оформлювали одних і тих самих працівників.

Товариства за нібито надані транспортні та інші послуги перераховували кошти на рахунки ФОП. Останні за готівку закуповували м’ясну сировину та постачали її цим же товариствам для виготовлення консервної продукції. Утім виробники не дотримувалися санітарних норм, що могли мати негативні наслідки для замовників та споживачів консерв.

У податковій звітності не відображалася господарська діяльність по реалізації та придбанні м’ясної продукції з реальним сектором економіки. Ця схема завдала держбюджету збитків у розмірі понад 32 млн грн несплачених податків.

Також підозрювані намагалися дискредитувати роботу детективів. Під час слідства вони звертались до громадських організацій, залучали ЗМІ та публічно безпідставно звинувачували Бюро у тиску, спекулюючи співпрацею з Міноборони.

Утім відтепер арештовано консервну продукцію без документального походження, яка знаходилася поза балансом товариств. Відповідне рішення ухвалив суд. Також керівникам товариств повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, Бюро економічної безпеки заявило, що викрило львівський холдинг, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок, на ухиленні від податків на 50 млн. У БЕБ не вказали його назви, але співзасновник холдингу !FEST Юрій Назарук писав про обшуки і, що досі не було запитів або звернень від правоохоронців.

Дтективи Територіального управління БЕБ в Одеській області виявили у Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...