Новини / Фінанси     17 квітня 2020 13:04

ВВП Китаю обвалився рекордно за 40 років

ВВП Китаю впав на 6,8% в першому кварталі 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року через негативний вплив пандемії COVID-19.

Державне статистичне управління КНР повідомило, що це перше падіння китайської економіки в першому кварталі року з 1992 року, коли Китай почав публікувати офіційні квартальні дані по ВВП.

Агентство AP і Financial Times відзначає, що це найбільше зниження ВВП у країні за 40 років із моменту початку економічних реформ у 1979 році. Падіння ВВП до четвертого кварталу 2019 року склало 9,8%.

Згідно з даними, аграрний сектор за вказаний період скоротився на 3,2%, промислове виробництво – на 8,4%, сфера послуг – на 5,2%.

Читайте: Ігор Яценко: COVID-2019 поставив світовий туризм на паузу.

Реальний дохід на душу населення в Китаї скоротився в річному численні на 3,9% і склав за квартал 8 тис. 561 юань (близько 1,2 тис. доларів).

“В цілому соціально-економічна ситуація в Китаї залишається стабільною, проте зростають ризики, обумовлені спадом у світовій економіці. Фактори невизначеності стають все більш відчутними”, – йдеться в доповіді

Нагадаємо, про те, як оператори туристичної галузі готуються до роботи у світі після карантину, — в інтерв’ю з Ігорем Яценком, керуючим партнером компанії New Logic.

Читайте також