Новини / Технології     01 липня 2019 16:07

Вуличні камери допомагають складати прогноз погоди: унікальні метеотехнології у США

Останнім часом лідерам метеоринку США все більшу конкуренцію створюють стартапи. Серед них – компанія ClimaCell, яка стверджує, що її прогнози на 60% точніші від інших, оскільки, крім даних держметеослужб, вона отримує інформацію про погоду з мобільних телефонів і вуличних камер.

Про це повідомляє Forbes.

Заснована у 2015 р. ClimaCell – це компанія з величезними амбіціями. До творців стартапу належить 32-річний Шимон Елкабетц, колишній пілот ізраїльських ВПС. Коли він служив в армії Ізраїлю, він мало не втратив керування своїм літаком через неточного прогнозу погоди. Коли Елкабетц дивом уникнув щільної смуги хмар, він подумав: «Хтось повинен створити новий спосіб складання прогнозів погоди».

Читайте: 110 за Фаренгейтом: екстремальна спека спопеляє Європу

Разом з двома партнерами Елкабетц розробив програмне забезпечення, яке може щохвилини передбачати погоду в певній місцевості. Особливість ClimaCell полягає в тому, що на додаток до даних державних метеослужб, вони отримують інформацію про погоду з нових джерел – зокрема з мобільних телефонів і вуличних камер.

«Ми називаємо це погодою речей. Ми можемо перетворити будь-який предмет в датчик метеоумов», – говорить Шимон Елкабетц.

Компанія залучила $77 млн ​​від венчурних інвесторів. Вартість ClimaCell оцінюється в $217 млн.

Елкабетц поставив перед собою амбітну мету і планує переманити клієнтів метеослужби AccuWeather з різних галузей. «Наша компанія буде більше, ніж AccuWeather. Ми хочемо стати найбільшою у світі метеорологічною компанією», – заявив Елкабетц.

Чи зможе ClimaCell стати лідером ринку?

Маршалл Шепард, колишній президент Американського метеорологічного товариства, заявив, що спершу керівництво ClimaCell має представити надійні статистичні дані, які підтверджують сміливі заяви представників компанії. Однак, за його словами, додавання великої кількості нових даних дійсно може допомогти скласти більш точний прогноз.

Інші вчені налаштовані більш скептично. «У ClimaCell можуть стверджувати все, що завгодно, але я ще не бачив жодних доказів», – заявив Кліффорд Масс, професор метеорології Вашингтонського університету. На думку вченого, вуличні камери не поліпшать прогноз погоди.

Landlord раніше повідомляв про те, що вчені Німеччини розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також