Новини / Думки     13 липня 2019 10:02

Встигати все: модель ефективного менеджменту від менеджера господарства Спрінт К

Коли ти керівник агропідприємства і маєш проконтролювати всі ключові процеси господарства, об’їхати 4300 га угідь, про все домовитися та все розпланувати, то повинен мати неабиякий ресурс життєвої активності, знання, а головне — любити свою роботу.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений організації роботи агропідприємства, яким поділився Юрій Олійник, виконавчий директор господарства «Спрінт К».

«Спрінт К» займається вирощуванням кукурудзи, пшениці, соняшника, ріпака, сої в Бориспільському районі на Київщині. За шість років свого існування господарство наростило земельний банк до 4300 га і зупинятися на цьому не планує.

Його керівник, Юрій Олійник, розпочав роботу в сільському господарстві з 16 років. Ще з дитинства захопився прикладом батька, який працював начальником механічного загону в колгоспі Запорізької області. Приваблювала хлопця робота саме з важкою технікою, тож 13 років пан Юрій відпрацював комбайнером та трактористом, а далі обійняв посаду керівника механічного відділу замість тата.

Читайте: Ставка на інновації. Як прагнення фермера Євгена Вайна до нового збільшує врожайність у господарстві «Відродження»

До господарства «Спрінт К» Юрія Олійника запросили працювати п’ять років тому. Засновники підприємства — із Запорізької області, тож і покликали свого земляка на посаду виконавчого директора. «Спрінт К» було створене у 2013 році, і, як розповідає Юрій Олійник, спочатку тут були три невеликих господарства, які власники вже об’єднали в одне.

Підприємство розташоване в селі Сошників Київської області. Порівнюючи умови роботи в Запорізькій та Київській областях, керівник відзначає, що в Запорізькій посушливіший клімат, але кращий ґрунт. У Київській же більше вологи та врожайність буде вищою.

«Спрінт К» має амбіційні плани щодо розвитку. І для цього тут використовують усі необхідні ресурси, зокрема минулого року залучили кредитні кошти.

«У нас доволі маленький колектив. Дев’ять водіїв техніки, дев’ять механізаторів — вважаю, що це кістяк по вирощуванню. А в загальній кількості 46 осіб», — розповідає керівник.

Юрій Олійник контролює ключові процеси господарства: інженерія, агрономія, продаж, підбір сільськогосподарської техніки та автотранспорту. Щодня виникає багато питань, які вимагають безпосередньої присутності виконавчого директора.

На запитання, як вдається все встигати, господар жартома відповідає, що вдома не з’являється, хіба що коли йдуть дощі. Та одразу ж говорить, що робота — це його хобі та пристрасть.

Вирішуючи робочі справи, керівник «Спрінт К» долає на рік мінімум 50 000 км між Київською та Запорізькою областями. Також щоденно доводиться виїжджати в поле. Тому Юрій Олійник обрав пікап Volkswagen Amarok: на ньому можна підвезти й агрохімічні препарати, і кілька мішків насіння для сівалки, рухаючись просто по ріллі.

Пан Юрiй вважає, що ця машина створена якраз для таких умов та є найбільш оптимальним варіантом для аграрного бізнесу.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також