Новини / Техніка     16 лютого 2020 10:06

Врожаї майбутнього: як розумні роботи у США допомагають селекціонерам

Робот на ім’я TerraSentia робить детальний «портрет» поля, спостерігає за здоров’ям рослин та врожайністю. Вимірюючи фенотип рослин, він дає можливість відбирати найбільш продуктивні для селекції та вдвічі скоротити час на виведення нових сортів.

Про нове покоління роботів, яке слугує створенню врожаїв майбутнього, розповідає The New York Times.

Новий робот TerraSentia – розробка сільськогосподарського інженера з університету Іллінойсу Гіріша Чоудхарі. На вигляд ферма-бот нагадує міні-версію газонокосарки.

TerraSentia орієнтується на полі, посилаючи тисячі лазерних імпульсів для його сканування його оточення. Керують таким роботом з планшетного комп’ютера.

Ферм-бот може вимірювати висоту кожної рослини, її розмір, стан розвитку, і навіть кількість початків, яку кожне стебло кукурудзи сформує до кінця сезону. Це дає можливість агрономам відбирати для селекції та створення гібридів найкращі рослини. Доктор Чоудхарі працює над тим, щоб додати до списку ще більше ознак рослин.

Традиційно селекціонери вимірювали фенотип «вручну»: аналізували зміни ДНК і робили висновки, чи привели вони до поліпшення у майбутніх поколіннях рослин. Але роботи можуть автоматизувати процес фенотипування та зробити ці вимірювання більш надійними, вважає розробник TerraSentia. Це  допоможе оптимізувати врожайність на фермах, зробити її набагато вищою за ту, якої змогли досягти люди.

Інструменти збору та аналізу даних, розроблені під час буму технологій 90-х років, можуть бути застосовані й до сільського господарства.

TerraSentia – один з найменших ферм-ботів, які використовуються на даний час. При ширині 12,5 дюймів (31,75 см)  і такій же висоті 30-кілограмовий робот добре вписується в ряди різних культур.

Читайте: Прогноз: через 5 років ринок сільськогосподарських роботів зросте до $20,6 млрд

Вчені кажуть, що за допомогою цього бота можна визначити найбільш врожайні рослини ще до процесу їх запилення.  І в підсумку скоротити удвічі час на вирощування нового сорту під час селекції.

Доктор Чоудхарі сподівається залучити крупний агробізнес та дослідницькі інститути для субсидіювання роботів, щоб зробити  їх доступними для малих фермерів, а ціну не вищу за $1000.

Як раніше повідомляв Landlord, у Швейцарії будують першу роботизовану вертикальну ферму.

Читайте також