Новини / Аналітика     24 липня 2017 16:47

Впровадження інновацій через дослідження


Під час конференції обговорювались результати багатьох досліджень та різноманітні інноваційні технології: сенсори для дослідження окремих властивостей ґрунту, технології дистанційного зондування та комбінованого використання ДЗЗ і різних датчиків ґрунту, управління зрошенням та мінеральним живленням тощо.

В’ячеслав Адамчук, експерт з точного землеробства, розповів: «Були представлені цікаві розробки щодо визначення якості, зрілості, цифрового відео визначення стану рослин, а також взаємодії між лазерними і ультрацифровими датчиками. З комерційної точки зору привертає увагу питання взаємодії між системами дистанційного моніторингу низької висоти (дрони) і супутникової зйомки. Триває активна робота над дронами для внесення хімікатів. На цій конференції фахівці з Китаю представили системи навігації для таких дронів, але, разом з тим, проблемним питанням залишається логістика, їх підйомна вага. Перспективний напрямок досліджень – нові види спектрометрії – рентген, розкладання під дією лазаря. Ці технології досягли  високої точності у органічних показниках, але ще треба розвивати можливість визначення фізичних і хімічних характеристик».

На конференції В’ячеслав Адамчук також виступив із доповіддю на тему: «Проксимальне дослідження біологічної активності ґрунтів для точного землеробства». У ній йшлося про важливість фактору просторової та часової мінливості біологічної популяції ґрунту, їх співвідношення з фізико-хімічними властивостями, а також про перспективність використання методу картування дихання ґрунту для оцінювання його біологічної активності. Окрім того, В’ячеслав Адамчук був модератором дискусійної панелі «Датчики урожайності 2», під час якої науковці з різних країн світу представили свої дослідження, які стосувались лазерних сканерів, сенсорів, систем точного обприскування, роботизованих транспортних засобів тощо.

Підсумовуючи виступи учасників конференції, аналітик компанії AgriLab Олександр Гайдай зауважив: «Перспективний напрямок технологій точного землеробства – у розвитку робототехніки для збирання фруктів, сенсор технологій для вимірювань різних показників ґрунту, а також у розвитку технологій обміну даними. Над питанням програмного забезпечення для  аграріїв працюють провідні інститути і компанії світу. Наприклад, на даній конференції компанія Microsoft представила свій софт для діагностики захворювань рослин. Українські компанії також тримаються цього тренду і активно розробляють свої програмні рішення. Однак, справжній прорив зробить та компанія, яка запропонує комплексний програмний продукт, який об’єднає економічну, агрономічну, технологічну складову агробізнесу. Для розвитку інновацій важливе значення має об’єднання зусиль науковців, фермерів та компаній, які надають послуги у сфері точного землеробства чи розробляють технології. До слова, у Великобританії уряд щороку інвестує у проведення досліджень та створення інноваційних розробок більше 400 млн. фунтів».

Прес-служба AgriLab

067 463 94 66

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!