Новини    18 червня 2018 12:07

Волинські пасічники отримали відшкодування за бджіл, загиблих через отруєння агрохімікатами


Волинські пасічники отримали відшкодування за бджіл, загиблих через отруєння агрохімікатами. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

«Причиною загибелі бджіл у Турійському районі Волинської області стало порушення норм чинного законодавства при обробці посівів ріпаку препаратами інсектицидної дії з діючою речовиною лямбда-цигалотрин. Станом на 15 червня господарство-власник посівів добровільно відшкодувало фінансові втрати 12 з 17 пасічників», – зазначає відомство.

Для встановлення причин загибелі бджіл спеціалісти Держпродспоживслужби обстежили пасіки, посіви ріпаку та відібрали зразки підмору, розплоду бджіл, стільникового меду, рослин ріпаку і бакову суміш пестициду.

Аналіз зразків підмору бджіл не виявив інфекційних та паразитарних хвороб, а дослідження посівів ріпаку не не підтвердило наявність в них ентомологічних та мікологічних шкідливих організмів.

Разом з тим, в зразках рослин, бджіл, бакової суміші було виявлено залишкову кількість пестицидів, а саме діючу речовину інсектицидної дії “лямбда-цигалотрин”.

Як повідомляв LANDLORD, 23 травня Держпродспоживслужба зафіксувала масову загибель бджіл в селах Новий Двір, Літин, Осьмиговичі, Купичів, Озеряни, Сушибаба Турійського району Волинської області. Пасічники оцінили щонайменше в місяць строк одужання отруєних агрохімікатами бджолосімей.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...