Новини / Фінанси     09 лютого 2022 14:15

Внаслідок тиску влади на громадян та бізнес українці зняли з рахунків 65 млрд грн, – Кухар

Через податкову реформу українці забрали з банків 65 млрд гривень

Тінізація економіки у 2021 році внаслідок “ініціатив” Податкового комітету перевищила бюджет “Великого будівництва” Володимира Зеленського. На це звернув увагу  економіст Михайло Кухар на своїй сторінці у Facebook, ґрунтуючись на офіційній статистиці Національного банку.

“65 млрд грн, або 1,5% ВВП було знято з рахунків готівкою за минулий рік, покинули межі банківської системи і більше не повернулися до неї. Ось вам один із найяскравіших доказів зростання тінізації економіки внаслідок перманентного тиску на громадян та бізнес “ініціатив Гетьманцева”, – написав Кухар.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Він також зазначив, що всього в обігу приблизно 600 млрд готівкових гривень.

“Ця статика означає, що кожна готівкова гривня зробила 4+ обороти за рік, щоб досягти обороту з видачі/прийому в 2,6 трлн. грн. Примножуємо 65 млрд готівки, що пішли в тінь, на 4 обороти за рік і на 0,41 (41% фіскальний відсоток ВВП) – і отримуємо недоотриманих бюджетом понад 100 млрд гривень. 4 мільярди доларів недонадходжень до бюджету – ось ціна невмілої та абсурдної “фіскалізації” у 2021 році”, – наголосив економіст.

“А на 2022 рік планується масова установка РРО, додаткове оподаткування городів у селах, таксистів, репетиторів та нянь” – підсумував Кухар.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд звільнив роздрібну торгівлю в сільській місцевості від касових апаратів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також