Новини / Фінанси     12 березня 2019 11:35

Власниками землі дослідницьких установ стають очільники НААН та їхні родичі – Схеми

«Схеми» оцінили спосіб життя керівників НААН України, вивчили дані в публічних реєстрах і матеріали контрольних органів. За їх висновками, очільники академії не відображають у деклараціях усі свої статки, а їхні родичі є власниками земельних ділянок, що раніше належали НААН.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Ярослав Гадзало – президент Національної академії аграрних наук – за декларацією має земельні ділянки, будинок площею майже 500 кв. м на Львівщині і квартиру, зареєстровану у 2003 р. Не вказав у декларації ще одну квартиру, якою постійно користується і яка належить його синові. Постійно використовує службове авто Toyota Camry, яке закріплене за одним із дослідних господарств у Херсонській області.

Читайте: Чим Україна може зацікавити німецьких інвесторів – Олег Бахматюк

НАБУ розслідує справу щодо можливого незаконного відчуження близько 100 га землі НААН. Під час розслідування  у 2017 р. детективи обшукали низку приміщень, зокрема і квартиру, якою постійно користується Ярослав Гадзало, де знайшли коробку, в якій лежало $100 тис.

Донька Ярослав Гадзала – Оксана Черник і її чоловік Юрій Черник володіють земельними ділянками в Гатному під Києвом, які раніше були в користуванні одного з інститутів НААН.

Ануш Балян – заступниця президента Національної академії аграрних наук – за декларацією має будинок у Берегові, земельні ділянки і комплекс приміщень на Закарпатті, а також ділянку 10 соток у Гатному (також розпайована колишня земля установи, підконтрольної НААН), квартиру в Києві площею 30 кв. м, записану на її матір.

Насправді ж мешкає Ануш Балян у будинку під Києвом, записаному на її племінницю. Їздить на службовій автівці.​

Брат Ануш Балян – власник фірми «Сааб». «Схеми» виявили, що ця компанія отримувала у власність ділянки, які нібито були в користуванні Закарпатської сільськогосподарської дослідної станції. Раніше вона мала назву Інститут агропромислового виробництва, який очолювала Ануш Балян.

«Схеми» дослідили також статки інших очільників аграрної академії – віце-президента і головного вченого секретаря НААН України Анатолія Заришняка та директора Інституту садівництва НААН України Ігоря Гриника.

Landlord раніше повідомляв про те, що донька заступника міністра екології Віктора Вакараша є співвласницею мисливської фірми, а сам Вакараш має мисливську зброю, вартість якої оцінюють приблизно в понад 1 млн грн. Ні перше, ні друге чиновник не зазначив у своїй декларації за 2017 рік.

Читайте також