Новини    27 травня 2023 09:01

Власника компанії T.B. Fruit Барщовського у Польщі підозрюють у створенні злочинної групи


Правоохоронці Польщі підозрюють власника української компанії T.B. Fruit Тараса Барщовського у створенні чи управлінні злочинною групою.

Місцева поліція розмістила на сайті інформацію про його розшук ще наприкінці березня, пише Forbes.

За словами прессекретаря прокуратури в Любліні Анджея Ежиньського, Барщовського звинувачують у створенні в Польщі організованого збройного злочинного угруповання, шахрайстві, яке завдало збитків майже 100 польським виробникам та постачальникам фруктів, а також передачі майна. Шкоду від діяльності Барщовського оцінюють у 15 млн злотих (близько $3,5 млн), але ця цифра не є остаточною.

Польські фермери, яким нібито заборгував Барщовський, обʼєднались і найняли юридичну фірму Lecha Obary. За даними цієї компанії, загальний борг польського заводу Барщовського перед фермерами становить близько 200 млн злотих (майже $48 млн), пишуть польські ЗМІ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також Барщовського звинувачують у тому, що його завод у Двікозах перестав сплачувати податки, й на кінець 2021 року податкова недорахувалась 7 млн злотих.

У коментарі Forbes Барщовський розповів свою версію. На його думку, він став жертвою руху проти українських сільгоспвиробників, звинувачення — наклеп, і у Польщі проти нього організовано дискредитувальну інформкампанію.

“Це боротьба проти українського сільгоспвиробника, — говорить він у коментарі Forbes. — Це польська передвиборча кампанія із захисту польського фермера перед українським аграрієм”.

Він додає, що справу відкрили близько двох місяців тому, але його адвокатам лише вчора (24 травня) дали можливість ознайомитися з нею.

Нагадаємо, у січні 2022 року Барщевського вже звинувачували у шахрайстві. Польські фермери стверджували, що плодоовочева компанія українського підприємця має заборгованість з виплатами на загальну суму в кілька мільйонів злотих. Переробні заводи зібрали тисячі тонн яблук від постачальників, але вони не погашали рахунки за прийнятий товар протягом певного проміжку часу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...