Новини    01 грудня 2017 17:17

Витрати аграріїв на виробництво збільшились майже на чверть


Зростання вартості на виробництво агропродукції пояснюється тим, що велику частку її собівартості складають витрати на паливо та добрива, які здебільшого імпортуються за валюту. Відповідно, зростання курсу валют призводить до здороження продукції, пояснив Landlord економіст Олександр Охрименко.

«Якщо говорити про зерно, то в нас більше 50% витрат на його виробництво — це паливо та мінеральні добрива, які завозяться в Україну. Зростають ціни на валюту – збільшується собівартість виробництва. Як наслідок, на сьогоднішній час ми стали заручниками імпортної енергії та міндобрив. З цієї причині будь-яке коливання курсу валют автоматично призводить до того що в нас дорожчає зерно. А воно, зокрема, є головним продукт для тваринництва», – каже він.

Витрати аграріїв на виробництво з початку року збільшились на 22% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі дані наводить Державна служба статистики. Так витрати на продукцію рослинного походження зросли на 23,4% а тваринного — на 18,6%.

Матеріально-технічні ресурси для сільського господарства подорожчали на чверть, а протягом місяця — з вересня по жовтень, цей показник зріс на 2%.

На здороження виробництва товарів тваринного походження серед іншого впливають зростаючі сплати за комунальні платежі.

«Стосовно виробництва яєць, м’яса – в цих галузях відбувається постійне підвищення ціни на газ та електроенергію. На виробництво яєць і молочки витрачається дуже багато електроенергії: до 27% від усіх витрат. Данна ситуація і призвела до того, що ми імпортнозалежні від енергії і вона автоматично веде к дорожчанню і зерна, і продуктів тваринного походження», – наголосив Охрименко.

За його прогнозом ціна вартості агровиробництва буде зростати і надалі.

«Нафта дорожчає, скоріш за все ціна на дизпаливо та міндобрива теж зросте. Тут ми можемо тільки спостерігати, а зробити поки що нічого не можемо», – додав він.

Ще немає новин у цій стрічці ...