Новини    09 листопада 2017 12:44

Вітчизняні виробники поспішають експортувати часник


Україна сьомий сезон поспіль намагається наростити об’єми на міжнародному ринку часнику. Лише за три місяці 2017/2018 МР експортовано більше овоча, аніж за увесь попередній сезон. Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі й фрукти».

Зокрема, за липень-вересень на зовнішні ринки відвантажено 180 тонн часнику,  Тим часом за весь попередній сезон – 197 тонн. 75 тонн з них було поставлено до країн Європейського Союзу. Отже, експорт виріс на 29%.

«Україна забезпечує потреби внутрішнього ринку тільки на 10%, а на 90% ми сьогодні залежні від імпорту часнику, – говорить заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. – У той же час часник є цікавою нішевою культурою з великим експортним потенціалом. Його виробництво досить затратний процес, але при дотриманні технологій і агрономічних вимог, а також правильному зберіганні, ця культура дуже рентабельна».

За словами аналітиків ринку, експорт зріс за рахунок активного попиту з ЄС. За липень-вересень Україна відвантажила на ринок Євросоюзу 138 тонн часнику, що в 3,3 рази перевищує показник за аналогічний період попереднього сезону. Однак поки українські постачальники не вичерпали квоти на безмитний експорт часнику, надані ЄС – 500 тонн.

Разом  з тим український ринок було завезено 512 тонн часнику, 92% цих обсягів – з Китаю. Світовий обсяг виробництва часнику щорічно становить 25 млн тонн. 21 млн тонн виробляє Китай. Його частка на європейському ринку – 22%.

Ще немає новин у цій стрічці ...