Новини / ФОТО / Технології     10 грудня 2020 21:19

Віталій Андрющенко: Скаутинг дозволяє ефективно управляти витратною частиною

Головний технолог Open Agribusiness Kernel зазначає, що участь у партнерському проєкті відкриває для сільгоспвиробників нові можливості. Зокрема, аграрії можуть скористатися результатами багаторічних випробувань і тестувань, які компанія проводить щороку для оптимізації витрат і пошуку більш ефективних рішень

Проєкт Open Agribusiness Kernel розширився і наразі існує вже у двох форматах: з опцією викупу 10% частки підприємства (портфельна інвестиція компанії у бізнес партнера) або без неї (у такому разі участь фіксується строковим договором партнерства). Зміни зробили проєкт більш простим і доступним для партнерів, які за рахунок участі в Open Agribusiness можуть підвищувати врожайність культур та прибутковість свого бізнесу. В обох форматах Kernel надає сільгоспвиробникам агротехнологічну підтримку. Щоб бути ближче до підприємств-учасників та приймати оперативні рішення, до команди проєкту приєдналися два регіональних агрономи, які консультуватимуть партнерів, беручи за основу експертизу компанії. В рамках зрозумілого і прозорого партнерства Kernel розкриває свою експертизу, ділиться інноваціями, допомагає сільгоспвиробникам бути ефективними, підвищувати результативність бізнес-процесів та уникати технологічних помилок. Про це розповів головний технолог проєкту Open Agribusiness Kernel Віталій Андрющенко під час онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020.

Технологічний супровід від компанії розпочинається з аналізу існуючої ситуації: аудиту технологічних карт, наявної техніки, існуючих систем обробітку ґрунту тощо. Після прийняття рішення про впровадження змін обов’язковим є наступний крок — відстежування змін у динаміці. Тут на допомогу приходить незалежний скаутинг посівів, який здійснюють агрономи служби технологічного супроводу Open Agribusiness. Простими словами, скаутинг у розумінні Kernel — це локалізація шкодочинних об’єктів, їх ідентифікація, оцифрування отриманих даних у межах кожного поля, моніторинг наслідків прийнятих рішень у динаміці, впровадження ефективних рішень у технологічний процес як базових.

За результатами 2020 року скаутинг у Kernel допоміг локалізувати понад 172 види шкодочинних об’єктів. Ярі культури були обстежені більше ніж вісім разів за сезон з подальшим оцифруванням наявності та поширення основних бур’янів, які суттєво впливають на зміни в системі захисту рослин. Локалізовано та оцифровано наявність таких хвороб, як біла гниль (склеротинія), вовчок соняшниковий тощо. Всі об’єкти внесені до єдиної бази даних, що дозволяє управляти захистом рослин і робити його адресним, суттєво оптимізувати витрати та регулярно відстежувати динаміку. Щороку компанія робить 255 000 фото і виявляє близько 33 000 пошкоджених об’єктів.

«Наші партнери — звичайні середньостатистичні сільгоспвиробники, в яких є ті самі шкодочинні об’єкти, властиві регіону. Наприклад, в одному з господарств було виявлено стеблову форму склеротиніозу на соняшнику, яка призвела до втрат врожаю більше ніж 1 т/га, а це понад $600/га. Цьому можна було запобігти, якби хвороба була вчасно взята під контроль. Kernel має досвід суттєвого впливу на розвиток хвороби з цілим комплексом результативних заходів. Інший приклад — на одному з полів партнера проєкту були виявлені суттєві втрати продуктивності кукурудзи у вигляді недорозвинених початків. Аналіз та порівняння зі «здоровими» початками показали втрати близько 5 т/га, або $750/га!» — поділився Віталій Андрющенко.

Разом зі змінами кліматичних умов, які компанія накопичувально моніторить та аналізує, змінюється і поширення шкідників та хвороб. Систематичні обстеження полів та локалізація пошкоджених ділянок дають можливість оперативно реагувати на виклики, а також локально вносити ЗЗР. Фактично відбувається управління витратною частиною на рівні масивів з диференціацією захисту між полями. Наступним кроком є завершення тестування і впровадження управління захистом у межах одного поля, що забезпечує більшу адресність та зменшення витрат, тобто створення карт-завдань для внесення засобів захисту рослин для окремих ділянок поля. Впродовж останніх трьох років завдяки більш глибокій та оцифрованій аналітиці в компанії суттєво скоротили застосування ЗЗР. Більше не потрібно обробляти гербіцидом все поле, достатньо внести його на окрему ділянку, де було виявлено пошкодження. Крім того, звужується вікно для посіву — його можна звузити на п’ять діб тільки за рахунок використання потужніших агрегатів з більшою швидкістю посіву. При цьому припосівне внесення призводить до того, що швидкість сівалки падає на 30% і збільшується кількість заправок.

«Живлення рослин — це не космічна наука, а набагато складніше. Наше завдання — дати рослині можливість реалізувати весь свій потенціал», — наголосив Віталій Андрющенко.

Читайте: Юрій Пономаренко: Слід оцінювати вартість володіння кожною одиницею техніки

У виборі схем живлення компанія керується такими правилами: правильна форма добрив, правильна доза, правильний час внесення (основна доза має бути внесена восени) і, нарешті, правильне місце внесення. Усі ці елементи є основою для прийняття важливих рішень. А розпочинатися весь процес обов’язково має з агрохімічного обстеження ґрунтів, яке в Kernel проводиться у найсучаснішій агрохімічній лабораторії. Завдяки автоматизації процесів окрім обстеження власного земельного банку лабораторії компанії сьогодні надають послуги партнерам проєкту на особливих умовах, які значно відрізняються від ринкових. Знання рівня забезпеченості елементами живлення дає можливість управляти не лише на рівні масиву полів, обираючи продукти і норми для кожного поля, а й встановлювати норми для різних ділянок у межах одного поля.

«Ми готові ділитися своїм досвідом і допомагати партнерам приймати рішення, які на перший погляд здаються нетиповими і складними для сприйняття. Наші партнери змінюються разом з нами, приймаючи перевірені рішення Kernel і суттєво скорочуючи шлях до впровадження інновацій. Ми переконані, що наш проєкт став початком нових відносин, нових тенденцій — довгострокового взаємовигідного партнерського зростання. Зараз змінюється динаміка внесення засобів захисту рослин. За рахунок скаутингу їх стали вносити значно менше, точково, отримуючи той самий ефект. Я можу навести приклад ТОВ «Золотники-Агро», де самотужки переробили агрегати для внесення добрив на локальних ділянках. Є приклади інших господарств-партнерів, де намагаються управляти витратною частиною та досягати переконливих результатів», — завершив Віталій Андрющенко.

Джерело: трансляція онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що компанія Kernel є вантажовідправником №1 серед агрокомпаній

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також