Новини / ФОТО / Техніка     10 грудня 2020 20:42

Юрій Пономаренко: Слід оцінювати вартість володіння кожною одиницею техніки

Провідний інженер-дослідник Kernel розповів, як у компанії підвищують ефективність використання техніки шляхом її модернізації та оптимізації парку тракторів та агрегатів

«Сьогодні дуже важливо виконувати посів культур навесні в оптимальні строки. З огляду на зміни кліматичних умов бажано робити це якомога швидше, аби встигнути використати всю дорогоцінну вологу в ґрунті, яка накопичилася за осінньо-зимовий період. Однак необхідно знайти оптимальний баланс між швидкістю посіву, продуктивністю сівалки та якістю висіву. Експериментальним шляхом нам вдалося дійти висновку, що підвищення якості розкладки та розподілу насіння дозволяє збільшувати врожайність від 2 до 4,5%, а реалізація швидкісного посіву передбачає оптимізацію парку посівних агрегатів», — розповів Юрій Пономаренко.

Як зазначив фахівець Kernel, за результатами польових випробувань сформовані ключові вимоги до тракторів, які мають агрегатуватися з високопродуктивними швидкісними сівалками.

«Це мають бути трактори з номінальною потужністю двигуна від 400 к.с., підресореним переднім мостом, незалежною підвіскою та широкими колесами, а також відповідним баластуванням задля повної передачі всього потенціалу тягового зусилля від двигуна до коліс трактора при роботі посівного агрегату на високих швидкостях, незалежно від умов та рельєфу поля», — зауважив Юрій Пономаренко.

Провідний інженер-дослідник Kernel розповів, що в компанії особливу увагу приділяють самохідним обприскувачам та ефективності використання препаратів за рахунок зменшення норм під час внесення ЗЗР.

«Нас цікавлять передусім машини із 36-метровою штангою, баком від 4000 л та високим кліренсом, а також інноваційними системами, які формують необхідний розмір краплі залежно від умов роботи обприскувача. Оскільки наші стратегічні культури — кукурудза та соняшник, високий кліренс дозволяє працювати у пізні фази розвитку високорослих культур, а також залучати обприскувачі для виконання десикації соняшника», — пояснив Юрій Пономаренко.

Читайте: Михайло Кравченко: Ми є вантажовідправником №1 серед агрокомпаній

Серед ключових вимог до обприскування експерт називає наявність автопілотування, краще — зі спеціальними камерами високої роздільної здатності у комбінації з контактними датчиками для чіткого коригування руху обприскувача по рядках.

«Ми здійснили експериментальні порівняння та розрахунки на прикладі роботи самохідного обприскувача з автопілотом та без нього. У результаті дійшли висновку, що на полі площею 100 га автопілот дає змогу заощадити до $4000 завдяки мінімізації приминання та пошкодження оброблюваних рослин з 2,64 до 0,12%», — наголосив Юрій Пономаренко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що супутниковий моніторинг — це базовий елемент

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також