Новини    21 вересня 2017 20:09

Високі закупівельні ціни на молоко сприяють зростанню виробництва


З початку року виробництво молока на підприємствах збільшилася на 1,3% порівняно з 2016 роком, а в серпні зростання склало 3,6%.

У вересні боротьба за молоко і сировинні зони ще більше активізувалася. Відповідно, закупівельні ціни на сировину показують стрімке зростання. На тлі експортних цін і збільшення курсу долара до гривні, зміцнилася вартість біржових молочних товарів, повідомляють в Інфагро.

Виробництво молока за вісім місяців продовжує знижуватися (-0,9%) і становить 7 171 тисяч тонн. Загальну картину псує категорія господарств населення (стабільне зниження -1,6%).

Сільгосппідприємства показують успіхи – з початку року виробництво молока в категорії збільшилася на 1,3% порівняно з минулим роком, а в серпні зростання склало 3,6% порівняно із серпнем 2016 року. З такою динамікою показники сільськогосподарських підприємств за підсумками року можуть досягти позитивних 2%.

«Висока закупівельна вартість молока дозволяє виробникам бути не просто прибутковими, а понад прибутковими. Цим моментом просто необхідно користуватися – закуповувати і покращувати поголів’я, інвестувати в нові комплекси і проекти», – вважають експерти Інфагро.

За серпень в роздрібній торгівлі молоко жирністю 2,5% подорожчало на 0,4 грн, масло – на 0,88 грн, сир – на 0,3 грн. Йогурт прибавив 1,5 грн.

Асоціація виробників молока спрогнозувала, що в першій половині вересня ціни на молоко додадуть ще 4-5%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...