Новини / Рослинництво     08 березня 2020 17:06

Віскі з ківі: кейс селекціонера з Закарпаття

Міцність алкогольного напою сягає 50-52 градуси. Саме за такої міцності добре відчувається смак ківі, говорить Генріх Стратон.

Ківовиця жартома називає цей напій мешканець Закарпаття,  експериментуючи з міцним напоєм, що нагадує віскі. Майже 20 років тому біолог-селекціонер Генріх Стратон вивів сорт ківі, звичний до української зими. Самозапильна рослина здатна витримувати морози до -30 º С, й чудово плодоносить. Тож окрім варення та джемів, аграрій переробляє багатий урожай і на більш міцний напій.

“Я подумав, а чому би у Закарпатті не мати ще один продукт з високою міцністю, від якого вранці не болітиме голова”, – жартує аграрій, пригадуючи, як прийшла ідея виготовляти ківовицю або ківіскі. З назвою ще тривають експерименти, як і з рецептами.

Загалом же віскі з плодів ківі робиться так само, як і міцні напої з інших ягід. Плоди ківі, що добре дозріли, подрібнюють і переминають до консистенції джему. Далі поміщають у діжку й залишають бродити.

Читайте: Ківі, фейхоа і не тільки: як у Грузії виробляють органічну продукцію

Поступово природні дріжджі на шкірці плодів перетравлюють природний цукор ківі. Після бродіння та дистиляції маємо міцний напій, розповідає Генріх Стратон.

“Я розводжу джерельною водою до міцності 50-52 градуси. Саме за такого градусу найкраще відчувається аромат, смак ківі”, – ділиться секретом селекціонер.

Напій варто витримувати в діжці рік, тоді він наповниться кольором, ароматом, насиченістю віскі. Тільки буде не класичним віскі з зерна, а фруктовим, говорить пан Генріх і називає свій напій ківіскі. Селекціонер постійно експериментує зі смаками напою та виношує нові ідеї застосування ківі. Мріє зустрітися з представниками компанії, що професійно виготовляє алкогольні напої та зацікавити їх ківовицею.

Landlord раніше повідомляв, що промислову плантацію українського ківі збираються закласти в Узбекистані.

За публікацією інтернет-видання Ужгород.

Читайте також