Новини    28 березня 2018 10:46

Вища рада правосуддя звільнила суддю за арешт врожаю соняшнику


Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Андрія Шабанова за введення заборони на збір урожаю соняшника на земельній ділянці площею 176,8 га. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВРП, передають Українські Новини.

У вівторок рада розглянула подання Третьої Дисциплінарної палати про звільнення судді Шабанова з посади у зв’язку з учиненням істотного дисциплінарного переступу.

Дисциплінарну справу щодо судді було порушено у зв’язку з тим, що 30 серпня 2016 року Шабанов задовольнив клопотання прокурора й наклав арешт на земельну ділянку площею 176,8 га, розташовану на території Любимівської сільської ради Дніпропетровської області, а також на врожай соняшника, вирощуваного на цій земельній ділянці.

При цьому суддя заборонив будь-якій фізичній або юридичній особам, зокрема комунальній установі «Дніпропетровський геріатричний пансіонат», обробляти, використовувати й розпоряджатися зазначеною земельною ділянкою, а також заборонив псувати, знищувати, а також здійснювати збирання врожаю із застосуванням спеціальної сільськогосподарської техніки або без такої.

Дисциплінарна палата ВРП установила, що винесення суддею Шабановим постанови про арешт урожаю соняшника, зокрема шляхом заборони здійснювати його збирання, могло призвести до істотних збитків господарству.

У зв’язку із цим дисциплінарна палата дійшла висновку, що порушення, вчинені суддею, не мають характеру простої суддівської помилки, а містять ознаки навмисних дій.

Вища рада правосуддя погодилася з доводами й вирішила звільнити Шабанова з посади судді.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...