Новини / Рослинництво     04 грудня 2018 10:45

Виробники яблук зможуть заробити: аналіз ситуації на ринку

За останній тиждень середні ціни на яблука вперше зросли у всіх країнах регіону. Лідером у темпах зростання стала Україна. Серед причин подорожчання називають погіршення логістики через складні погодні умови, а також прискорення темпів девальвації валют.

Про це повідомляє EastFruit.

Відчутне подорожчання десертного яблука в Україні на минулому тижні було першим у цьому сезоні (зокрема Джонаголд подорожчав на 20 %). Зараз ціну на яблуко формує та продукція, яка не підлягає тривалому зберіганню. Її якість експерти оцінюють як «порівняно непогану».

Читайте: GPS не перешкода: як в аграріїв крадуть зерно

Зростання ціни пояснюють погіршенням погодних умов і посиленням морозів, що привело до ускладнення логістики. Додатковий чинник – прискорення темпів девальвації валют унаслідок введення воєнного стану в Україні та обговорення нових санкцій відносно Росії.

Учасники ринку вважають, що далі ціни можуть ще рости, якщо погодні умови в Україні не поліпшаться і логістика залишиться утрудненою.

Landlord повідомляв раніше про те, що протягом минулого тижня в Україні на 10 % подешевшали банани. Імпортери були змушені зменшити ціну через низький попит на ці фрукти на тлі дешевого ринку яблук.

Фото: EastFruit

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також