Новини    19 червня 2018 16:12

Відразу в трьох областях виявлено АЧС


За фактом перевірок діагноз африканська чума свиней, станом на 18 червня підтверджено в трьох областях України: Тернопільській, Волинській та Полтавській. Про це повідомляють у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в особистому підсобному господарстві громадянина, що в селі Антонівці, Шумського району, Тернопільської області було зареєстровано загибель свиней.

«При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 16.06.2018 встановлено діагноз – африканська чума свиней», -йдеться у повідомленні.

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області на території РО «УТМР» Замлинського лісництва в урочищах «Заказник» та «Вільшина» (Любомльський район, Волинська область) було зареєстровано загибель диких свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 17.06.2018 встановлено діагноз – АЧС

Також регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській області було виявлено ДНК вірусу АЧС при дослідженні біоматеріалу, відібраного від свиней в ПАП «Диканське» с. Великі Будища Диканського району Полтавської області, та 18.06.2018 підтверджено Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

У Держпродспоживслужбі кажуть, що в осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

«З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду», – запевнили у Держпродспоживслужбі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...