Новини / Рослинництво     26 листопада 2018 12:33

Відмова від пестицидів коштуватиме Франції 5 млрд євро


Незважаючи на те, що Емануель Макрон поставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2020 р., застосування пестицидів у сільському господарстві в країні навпаки зросло. Наразі французький уряд збирається виділити з бюджету 5 млрд євро, щоб забезпечити реалізацію проекту Ecophyto.

Про це повідомляє superagronom.com.

Уряд Франції запланував скорочення застосування аграріями хімічних продуктів на 25 % до 2020 р. (порівняно з 2008-м) і на 50 % до 2025 р. І хоча наближається вже третій етап реалізації проекту Ecophyto, французькі фермери все ще не готові відмовитися від пестицидів. Навпаки, за 2014–2016 рр. використання фітосанітарних продуктів у країні зросло на 12 %, а у 2017-му – на 0,3 %.

Читайте: Ерідон придбає дві миколаївські компанії

Проект Ecophyto, який  стартував у 2008 р., передбачає добровільну відмову від гліфосату та національні плани зі скорочення обсягів фітосанітарних продуктів.

«Наразі у нас всіх одна мета — зменшити використання фітофармацевтичних препаратів при вирощуванні культур. На це французький уряд збирається виділити з бюджету 5 млрд євро», — наголосив міністр сільського господарства Франції Дідьє Гійом.

Конкретні рішення для скорочення кількості агрохімічних продуктів у сільськогосподарському виробництві вже є. Як приклад наводять мережу Dephy, яка підтримує 30 тис. органічних і звичайних ферм у зменшенні використання пестицидів, завдяки чому відзначено помірне зниження обсягів застосування пестицидів на всіх етапах виробництва агропродукції, в середньому на 10–15 %.

Landlord писав раніше про те, українцям дозволили утилізувати пестициди за кордоном.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також