Новини    01 жовтня 2021 08:26

Від приватизації 28 спиртзаводів держава отримала 1,5 млрд грн

Скасування державної монополії на виробництво спирту дає позитивні результати для економіки України

Першими на приватизаційні аукціони виставляються непрацюючі заводи, а скасування державної монополії на виробництво спирту принесло в бюджет 1,5 млрд грн.

Про це повідомила Роксолана Підласа, народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань економічної політики.

“На Тернопільщині я відвідала спиртзавод у Хоросткові, проданий на прозорому аукціоні у листопаді 2020 року за 66 млн грн. Побудований у 1930 році, завод стояв з 2014 року, але новий власник вже інвестував в реконструкцію понад 40 млн грн, стан готовності об’єкта — 80%. Після запуску заводу обсяг виробництва зросте з 6 до 9 тис. декалітрів на добу. Кількість робочих місць збільшиться з 62 до 200”, — розповідає Підласа.

Читайте: 35 підприємств Укрспирту потраплять під приватизацію

Приватизація підприємства, яке раніше входило до державного концерну “Укрспирт”, стала можливою завдяки ухваленню у 2019 році Верховною Радою законопроєкту про демонополізацію спиртової галузі.

“Раніше спирт могла виробляти тільки держава: ми мали штучну монополію з незрозумілим призначенням. В результаті цього частка тіньового обігу зросла з 10% у 2007 році до 55% у 2019 році. А бюджети різних рівнів недоотримували 8 млрд грн на рік”, — пояснює народна депутатка. Однак, роздержавлення спиртової галузі допомогло подолати цю проблему.

Landlord раніше повідомляв вражаючі факти щодо стану спиртової галузі в Україні.

Джерело: zido.com.ua

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...