Новини / Ринок землі     09 червня 2022 20:19

Від початку повномасштабної війни відбулось 643 земельних аукціонів на 124 млн грн

З моменту запуску ринку землі в системі Prozorro.Продажі оголошено 5 232 аукціони, які включають оренду та продаж землі.

Від початку війни завершено 643 аукціонів, які принесли організаторам 124 млн грн. Оголошено за цей час 197 нових земельних аукціонів: 80 – з оренди, 91 – із продажу, 26 – із продажу з переважним правом. Загальна оголошена вартість виставлених на торги під час війни земель — 74 млн гривень. Про це повідомляють у пресслужбі Мінагрополітики із посиланням на дані Prozorro.Продажі.

Станом на сьогодні з моменту запуску ринку землі в системі Prozorro.Продажі оголошено 5 232 аукціони, які включають оренду та продаж землі. Загальна площа всіх земельних лотів сягає 27,6 тис. га, а їх вартість – 1 млрд 528 млн грн.

Читайте такожПрямий збиток українського агросектору від агресії росії вже складає $6,4 млрд. – FAO

Зростання ціни на торгах становить 204 %. Середня кількість учасників – 3,4.

Аукціонів з оренди землі в системі оголошено 3 320, і охоплюють вони майже 24 тис. га. Загальна вартість таких лотів – 123 млн грн.

Стартова вартість лотів найвища в Одеській, Львівській, Кіровоградській, Хмельницькій, Дніпропетровській областях. Коливається вона він 8 тис. до 19 тис. грн за 1 га.

Аукціонів із продажу землі оголошено 1912. Їх стартова загальна вартість – 1 млрд 405 млн грн. Охоплюють площу в 3,6 тис. га.

У Львівській, Київській, Закарпатській, Одеській, Волинській областях зафіксовано найвищу стартову вартість лотів із відчуження землі.

Довідка. 24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель – операції з ними мають проводитись і далі у Prozorro.Продажі. Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб – вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі Prozorro.Продажі торги з продажу та оренди с/г землі.

Нагадаємо, з моменту запуску ринку землі та станом на 27 травня у системі “Prozorro.Продажі” було оголошено 5149 аукціонів з оренди та продажу землі, які охоплюють площу у 27,4 тис. га. і загальною вартістю 1 млрд 481 млн грн.

До першої п’ятірки за стартовою вартістю земель входять Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Волинська області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також