Київ повертає стягнення оплати за паркування. Після скасування тарифів, встановлених КМДА ще наприкінці 2022 року Шостим апеляційним судом столиці наприкінці лютого 2024 року, кияни паркувалися безкоштовно майже 2 місяці. Тепер стягнення оплати відновлено. Щоправда, не повідомляється, чи це ті ж тарифи, що й два місяці тому, чи, більш імовірно, була розроблена нова “тарифна сітка”.
Про початок сплати за паркування у центрі Києва міська влада повідомила у застосунку “Київ Цифровий”. Там зазначено, що оплата паркування відновиться вже наступного понеділка, 22 квітня. Також там нагадали киянам, як правильно сплачувати за паркування: на муніципальних паркінгах це треба робити лише у будні з 08:00 до 22:00 (у темну частину доби безкоштовно).
У “Києві Цифровому” нагадали, що водіям слід дозволити функцію “Сповіщення” у налаштуваннях телефонів та перевірити їх підключення у розділі “Сповіщення” в профілі. Тоді застосунок буде щогодини нагадувати про активне паркування, а якщо водій забуде про завершення сеансу – о 22:00 сплату буде зупинено автоматично.
Також встановити час завершення паркування можна вручну. Якщо автівка залишається на муніципальному паркінгу ввечері, у застосунку можна натиснути на іконку “годинника”, тоді водій вручну обиратиме, о котрій годині буде зупинено сплату.
Нагадаємо, суд скасував сплату за паркування у Києві наприкінці лютого. У перший же день “Київ Цифровий” припинив приймати кошти від автовласників. Ті муніципальні майданчики, де раніше чергували інспектори від КМДА, були забиті “по вінця” – як, власне, і будь-коли по буднях. Проте жодного інспектора з паркування, і навіть “помагальників-паркувальників”, які заробляли на допомозі з пошуком місць за скромну винагороду, на них не було.
Нагадаємо, на Київщині заклали перший в Україні світоглядний парк-лабораторію. На території 25 га можна буде відпочити, навчитись екологічному вирощуванню сільгоспкультур та відновленню ґрунтів.
З третього кварталу 2024 року можливе поетапне розморожування проєктів “Київміськбуду”. Компанія шукає кошти для відновлення будівництва, адже для повноцінного запуску на всіх об’єктах потрібно приблизно 2 млрд грн на рік.
На півночі Вишгородського району з’явиться перший в Україні заказник для охорони вовків, поінформував Київський еколого-культурний центр. Зокрема під охорону візьмуть “Чортове болото” біля річки Жидок площею близько 200 га.
Київрада заборонила “джипінг” у межах об’єктів природно-заповідного фонду міста. Найбільше у Києві від “джипінгу” страждали заказники Муромець-Лопохувате і Осокорківські Луки.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!