Новини    27 вересня 2017 12:56

Вибухи в Калинівці: аграрії допомагають людям і виводять техніку


З 22.00 вівторка у селі Калинівка Вінницької області вибухають артилерійські снаряди на території в/ч А-1119. Це 48-й арсенал Міноборони України. Станом на ранок 27 вересня, 70% території вінницьких військових складів, де напередодні спалахнула пожежа і почали вибухати боєприпаси, не постраждали, інформують у Міноборони.

Утім, з ночі правоохоронці спільно з рятувальниками почали екстрену евакуацію жителів сіл Павлівка, Калинівка та Сальник. Загалом евакуйовано понад 28 000 людей. До гасіння пожежі, яка сталася на окремих майданчиках складів ЗСУ, залучили пожежні танки, розрахунки військової частини й розрахунки ДСНС.

«Наше підприємство «Калинівський агрохім» знаходиться зовсім поряд від епіцентру вибухів й навіть межує з військовою частиною, – розповідає Landlord Оксана Телянчук, директор департаменту соціальної політики компанії «Кусто Агро». – Серйозних ушкоджень ми не зазнали, окрім того, що повилітали шибки хімскладів. Техніку ми відвели у безпечне місце ще з ночі, посіви на сьогодні не постраждали, всі працівники у безпеці. Сусіднє село Павлівка постраждало більше, але на місці створені штаби, які займаються організацією розташування біженців. Зараз їх трохи менше – люди трохи заспокоїлися і почали повертатися до своїх домівок. Але для потреб людей ми надали гуртожиток підприємства – кому треба, можуть зупинитися. Також працює їдальня й забезпечує гарячими обідами. Усе керівництво компанії на зв’язку – будь-яка допомога, яка буде потрібна, людям надаватиметься. Ми ще не знаємо, чим усе закінчиться, але складаємо плани евакуації, якщо необхідне буде масове евакуювання людей. Компанія орендувала транспорт для цього, але сподіваємося, що все буде добре, і він не знадобиться».

«Наші господарства, які знаходяться у Калинівському районі, не постраждали, – коментує Роман Польовий, піар-менеджер компанії ТАС Агро. – Але з епіцентрів вибухів евакуюють людей в інші села. Ми роздаємо необхідні продукти харчування – м’ясо, овочі, мінеральну воду. Зараз веземо туди медикаменти, зокрема, заспокійливі. Намагаємося допомогти тим людям, яких евакуювали на територій сіл Нова Гребля і Дружне Калинівського району. Це села, де ми орендуємо землю. Учора сюди було доправлено 50 людей, але до вечора кількість може збільшитися. Орієнтуємося на допомогу сотні людей, організуємо їм ночівлю в школах і дитячих садочках – веземо ковдри і матраци, бо ночі вже холодні».

Як повідомляє Інфоіндустрія, Калинівський район і околиці є також важливим логістичним центром області, де розташовані значні потужності зі зберігання міндобрив. Зокрема, у селі Павлівка біля Калинівки розташовані чотири великі склади (понад 5000 тонн зберігання), два сховища середнього розміру і значна кількість дрібних складів добрив. Наразі загрози для них немає, але вони сьогодні не працюватимуть.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...