Новини / Технології     29 листопада 2019 13:12

Вертикальні ферми без штучного освітлення: інноваційна розробка компанії з ПАР ФОТО

Компанія CAN-Agri з Південної Африки розробила інноваційну конструкцію вертикальної ферми, завдяки якій теплиця не потребує штучного освітлення, а отже, може заощаджувати енергію, оптимально використовуючи силу сонця.

Про це повідомляє HortiDaily.

Більшість вертикальних ферм у світі насправді не є вертикальними: вони складаються з горизонтальних шарів, складених вертикально, і при цьому верхній шар блокує сонячне світло для тих шарів, що внизу.

«По-справжньому стійке вертикальне господарство майбутнього не повинно бути компромісом. Сила природного сонячного світла є важливою», – наголошує Франсуа ван дер Мерве, генеральний директор CAN-Agri.

Інноваційна енергозбережна конструкція

Компанія CAN-Agri вирішила оптимально використати енергію природного сонячного світла, розробивши справді вертикальну систему для вирощування рослин, яка не потребує штучного освітлення. Інженери-розробники повернули традиційно горизонтальні шари на 90°, що дозволяє кожній рослині отримати необхідне світло з природного джерела.

Читайте: Найбільша теплиця в Північній Америці: вражаючий проєкт нідерландської компанії ФОТО

CAN-Agri є виробником тепличних овочів у Південній Африці, – країні, що має велику кількість сонячного світла. Інноваційна вертикальна ферма компанії розташована в місті Преторія і на вигляд дуже відрізняється від типової теплиці. Вона складається з рядів вертикальних «рослинних стін», які розміщуються в споруді з достатнім простором між рядами – так, що кожна стіна повністю отримує багато сонячного світла.

Унікальна система водопостачання із замкнутим циклом

Окрім економії енергії завдяки застосуванню сили сонячного світла у вертикальному землеробстві, в CAN-Agri також розумно використовують воду для зрошення. Спільно з нідерландською компанією Priva тут розробили концепцію безпечного повторного використання всіх зрошувальних вод та цінних добрив, які вони містять. Концепція заснована на зрошувальній системі, яка попередньо обробляє воду, дозує добрива, а потім дезінфікує воду для зрошення.

Landlord раніше повідомляв про те, що протягом наступних 30 років у Туреччині планують потроїти кількість вертикальних теплиць. Очікується, що вони забезпечать ефективне виробництво овочів зі значною економією транспортних, екологічних та енергетичних витрат.

На фото: Франсуа ван дер Мерве (CAN-Agri) у вертикальній теплиці для виробництва різних видів салату.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також