Новини / Технології     08 липня 2019 12:23

240 рослин на 1 кв. м: Туреччина втричі збільшує кількість вертикальних ферм

Протягом наступних 30 років у Туреччині планують потроїти кількість вертикальних теплиць.  Очікується, що вони забезпечать ефективне виробництво овочів зі значною економією транспортних, екологічних та енергетичних витрат.

Про це повідомляє AgroXXI.

Туреччина прагне поліпшити свої позиції на глобальному ринку агропродукції і зосередила увагу на вертикальних теплицях. Їх зведуть у великих містах, що дасть змогу заощадити простір, запобігти зростанню цін на сільгосппродукцію, а також сприятиме створенню нових робочих місць. Вертикальне тепличне виробництво визначено турецьким урядом як один із найважливіших напрямків інвестицій, і на це передбачено гранти та безвідсоткові кредити в межах програм державних банків.

Читайте: Серед найбільших у світі: нові теплиці Olivier площею 25 тис. кв. м ФОТО

Переваги вертикального землеробства порівняно традиційним полягають у тому, що воно  потребує значно менше поливу, добрив і засобів захисту рослин. Проте на сьогодні вартість витрат на впровадження сіті-ферм вища за рахунок необхідності вводити інноваційні технології та купувати дороге обладнання.

Але ці інвестиції мають швидко окупитися, оскільки за наявності відповідного обладнання виробники зможуть виростити 240 кореневих рослин на 1 м2. Передбачають, що фермери зможуть отримувати у 8 разів більше продуктів з вертикальних теплиць порівняно з іншими методами виробництва, скорочуючи виробничі відходи.

Питання про розроблення сортів саме для сіті-ферм поки не вирішено.

Landlord раніше повідомляв про те, що біля житлових багатоповерхівок у Чикаго планують спорудити вертикальні теплиці: проект на півмільйона доларів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також