Новини / Тваринництво     21 вересня 2021 13:09

Верховна Рада може позбавити пільг виробників курятини

Замість 2 га землі, дохід від продажу врожаю з яких не оподатковується, комітет ВРУ вважає за необхідне встановити норму всього у 0,5 га

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №5600. Він передбачає цілий перелік правок. Зокрема, збільшення перевірок бізнесу та жорстке адміністрування, встановлення мінімального податкового навантаження, а також виключення із 4 групи оподаткування підприємств, що займаються виробництвом курятини.

Замість 2 га землі, дохід від продажу врожаю з яких не оподатковується, комітет вважає за необхідне встановити норму всього у 0,5 га. Від цього, говорять учасники ринку, бізнес піде в тінь, а ціни на м’ясо птиці та яйця суттєво зростуть.

До розгляду законопроєкт рекомендував Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

“Україна раніше була нетто-імпортером курятини. Зараз ми експортуємо і курятину, і яйця. Проте, на жаль, за останній рік ми спостерігаємо скорочення виробництва цих товарів. Дійшло до того, що наша держава вперше за десяток років почала імпортувати яйця польського виробництва”, – заявив Андрій Ніколаєнко, голова підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів.

Ще одним аргументом, за словами Ніколаєнка, є те, що у складі продовольчого кошика українців і так істотно не вистачає м’яса. При цьому, якщо розкласти структуру його споживання, то 48% припадає саме на курятину.

“Птахівництво — це не тільки великі холдинги, про які всі говорять. Це і малі підприємства, які платять і утримують цілі громади. Виведенням виробників курятини із 4 групи держава породжує дискримінацію та одночасно розриває ту цілісну систему, яка працює у сільському господарстві. Я думаю, якщо буде прийнято рішення вивести із 4 групи оподаткування виробників курятини, то далі стане питання і щодо виробників ВРХ, і виробників молока, і виробників свинини”, – вважає член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Микола Кучер.

Раніше Landlord повідомляв, що МХП Косюка повертає Нашу Рябу на полиці.

Джерело: Agroportal 

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також